Startuje Młoda CS Superliga.

 
Sezon speedrowerowy nadchodzi już wielkimi krokami. Zgodnie z terminarzem Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych na 1 kwietnia zaplanowano dwa spotkania w Młodej CS Superlidze. Już jednak wiemy, że na prośbę Orła Gniezno, przełożone na 3 maja zostało spotkanie  Szarża Wrocław – Orzeł Gniezno. Bez zmian natomiast będzie jednak w Częstochowie, gdzie o godz. 14.00 rozpocznie się spotkanie Lwy AVIA Czestochowa – OS OMEGA INFORNET.EU
 
Spoglądając na składy wszystkich drużyn startujących w tej lidze dla wielu, to drużyna z Wielkopolski jest faworytem do zdobycia złotego medalu. Takie nazwiska jak: Szkudlarek, Domagała, Lis a na pozycji młodzika Hubert Gaicki mogą budzić respekt u rywali. Jak zapewniają jednak działacze klubu z Ostrowa, start w tej lidze ma służyć do zapewnienia większej ilości startów młodym zawodnikom, którzy potrzebują regularnych startów.
Nasi rywale wracają do ligowej rywalizacji i z całą pewnością  będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Dla nas te rozgrywki to możliwość wprowadzenia do dorosłego ścigania naszych najmłodszych zawodników – przekazał nam, Przemysław Domagała, prezes klubu z Ostrowa. 
 
Lwy skład mają ciekawy, a nazwiska Wilk, Charbich nie są dla nikogo anonimowe. Szkółka w Częstochowie działa prężnie dlatego dla trenerów najważniejsze jest to, aby nikomu jazdy nie zabrakło, a wynik ma być sprawą drugorzędną.
Rozgrywki te są dla nas kolejnym krokiem w rozwoju naszej młodzieży.W zeszłym roku chłopcy zdobyli drużynowe mistrzostwo Polski młodzików, a teraz potrzebują kolejnego kroku dla  podwyższenia swoich umiejętności.Tak jak wielokrotnie już powtarzałem, klub Lwy Avia Częstochowa patrzą do przodu, co będzie za kilka lat, a zawsze , każdy mecz, jazda parą jest lepszy od najlepszego treningu – powiedział nam trener młodzieży, Sebastian Charbich.

Początek meczu zaplanowany jest na godz. 14.00.

Sędzia: Tomasz Pokorski

Asystent: Wojciech Golis