Autojazda Mustang Żołędowo

Początki speedrowera w Żołędowie datuje się na rok 1997. Chociaż sam klub powstał w 1995 roku, dysponował wówczas sekcjami łuczniczą oraz gimnastyczną. Drugą z nich po jakimś czasie zastąpiły zapasy. Motorami napędowymi speedrowera w Gminie Osielsko od początku byli Arkadiusz Słysz, Mariusz Detlaf oraz bracia Michał i Łukasz Bazelakowie. Którzy są z klubem po dziś dzień.

Ligowych sukcesów ULKS Mustang Żołędowo jeszcze nie odniósł, lecz żołędowianie mają na swoim koncie Drużynowy Puchar Polski w 2012 roku. Ponadto od lat klub spod Bydgoszczy sięga po najwyższe laury w najmłodszych kategoriach wiekowych, także indywidualnie. Za najlepsze przykłady należy podać tytuł indywidualnego mistrza świata do lat 16 zdobytego przez Radosława Morawiaka w 2019 roku, srebro indywidualnych mistrzostw świata juniorów Patryka Piechoty z 2011 roku czy złoto indywidualnych mistrzostw Europy juniorów Sebastiana Morawiaka z 2010 roku.

Po ponad dwóch dekadach ULKS Mustang był zmuszony opuścić swój charakterystyczny owal w Maksymilianowie. Od 2019 roku żołędowianie dysponują jednym z najlepszych obiektów w kraju, a jest nim tor przy Słonecznej w Żołędowie. Mustang był faworytem do triumfu w Dywizji B, a siła klubu z Kujaw i Pomorza opierała się na młodości w osobach Radosława Morawiaka, Jakuba Kusia i Macieja Stefańskiego. Gdy do tego dodać wschodzące gwiazdy polskiego speedrowera jak Marcel Świątkowski i Zuzanna Klett oraz doświadczonych zawodników Arkadiusza Słysza i Michała Kastrau, to uzyskujemy zestawienie, które idealnie łączy lata spędzone na torze z powiewem młodości.

Przed sezonem 2022, Mustang dokonał głośnego transferu w postaci Marcina Szymańskiego. Dodatkowo do jazdy postanowił powrócić Sebastian Morawiak. Młodość i doświadczenie miało dać nadzieję o walkę o pierwszy historyczny medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Tak też się stało, ponieważ Mustang rundę zasadniczą zakończył na 3 miejscu, w półfinale przegrywając z TSŻ Toruń. W dwumeczu o brązowy medal spotkali się z drużyną Szarży Wrocław, która okazała się lepsza. Mustangowi pozostało powalczyć ponownie o medal w kolejnym sezonie. I tym razem dopięli swego sięgając po historyczny krążek.

Dane obiektu:
Adres: ul. Słoneczna 11, Żołędowo
Długość toru: 75 m
Szerokość toru na prostych/ łukach: 6m
Profil toru: 2/12

Zdobycze medalowe w DMP

  • Złote medale: –
  • Srebrne medale: –
  • Brązowe medale: 2023

Kluby w internecie