OS INFORNET.eu Omega Ostrów Wielkopolski

Ostrowskie Stowarzyszenie „Omega” powstało w 2008 roku, lecz nie prowadziło aktywnej działalności. Fakt ten wykorzystali rodzice, którzy postanowili założyć w Ostrowie Wielkopolskim drugi klub działający równocześnie z PKS Wirażem Ostrów.

Dwukrotny Drużynowy Mistrz Polski (2014, 2015) postanowił wstrzymać działalność na nadchodzący rok. Omega za swój symbol przyjęła bażanta, co swoją genezę ma w prześmiewczym określeniu mieszkańców Ostrowa jeszcze z czasów rozbiorów.

W pierwszym sezonie startów zespół był oparty na ostrowskich wychowankach obok Tomasza Bodyła w szeregi Omegi zdecydowali się wstąpić powracający do ścigania Piotr Kasperczak i Krzysztof Jeryś. Oprócz tego w składzie znaleźli się młodzi zawodnicy z Ostrowa na czele z m.in. Igorem Domagałą czy Igorem Hoffmanem. Mocy „bażantom” ma dodać zaciąg z Gniezna w osobach Michała i Mariusza Małeckich oraz Jakuba Stachowskiego. Ostrowianie zbudowali nieprzewidywalny skład, który może wiele namieszać w Dywizji B.

Gigantyczna praca zarządu klubu, została zauważona przez wychowanków Wirażu Ostrów Wlkp. i do klubu postanowili dołączyć nazwiska, które w Ostrowie znaczą wiele: Bartosz Grabowski, Marcin Kołata, Piotr Jamroszczyk, Szymon Kowalczyk. Drużyna pod wodzą nowego trenera, którym został Mateusz Jess, miała za zadanie awansować do CS Superligi. Ten cel udało się osiągnąć, pokonując w wielkim finale drużynę LKS Szawer Leszno.

Przed sezonem 2023 do klubu z Ostrowa Wielkopolskiego, postanowił powrócić kolejny wychowanek – Paweł Szkudlarek, który przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy Szarży Wrocław. Z tego samego klubu, Omegę wzmocnić postanowił również Dariusz Pilas. W ocenie wielu, drużyna z Wielkopolski była jednym z dwóch kandydatów do zdobycia złotego medalu DMP. Ostatecznie skończyło się na srebrnym medalu, co też należy rozpatrywać za duży sukces.

Dane obiektu:
Adres: ul. Paderewskiego 2/4, Ostrów Wielkopolski
Długość toru: 70,5 m
Szerokość toru na prostych/ łukach: 5,6 m
Profil toru: 5 stopni/1 stopień 15 minut

OMEGA TOR
Zdobycze medalowe w DMP
  • Złote medale: –
  • Srebrne medale: 2023
  • Brązowe medale: –

Kluby w internecie