Derby na rozpoczęcie sezonu CS1. Ligi!

Już w niedzielę 2 kwietnia inauguracja sezonu ligowego 2023 CS1. Ligi. Powracające po rocznej przerwie do rozgrywek ligowych, Lwy AVIA Częstochowa będą podejmować na swoim torze bliskich sąsiadów Victorię Poczesna. Goście tego spotkania w opinii wielu osób są jednym z faworytów awansu do CS Superligi. Tak jak już informowaliśmy klub wzmocnił Damian Natoński, który z pewnością będzie piekielnie mocną stroną drużyny z Poczesnej. Doświadczenie Sebastiana Paruzela, Daniela Ordona, pozwalają myśleć gościom o historycznym zwycięstwie nad Lwami. Ważną rolę powinien również odegrać Oskar Dusiński, dla którego z pewnością ma być to przełomowy sezon w odnoszeniu jeszcze większych sukcesów.

W żadnym wypadku nie lekceważymy przeciwnika. Nie wiemy jakim składem będą dysponować częstochowianie, czy pojadą w swoim najsilniejszym zestawieniu, czy też trener Pokorski będzie miał jedynie do dyspozycji częstochowską młodzież. Wiemy na pewno, że jesteśmy gotowi do walki z każdym przeciwnikiem. Mamy jasno określony cel na ten sezon, jakim jest awans do CS Superligi. Drużyna jest bardzo dobrze przygotowana do sezonu, więc nastawienia są jak najbardziej optymistyczne. Jedziemy na Starzyńskiego wywieść ligowe zwycięstwo — powiedział nam Damian Natoński nowy nabytek drużyny z Poczesnej.

Lwy do sezonu podchodzą z myślą o szkoleniu młodzieży, a ich motto na ten sezon to „My nie przegrywamy, My uczymy się wygrywać”. Jeśli spojrzymy na skład gospodarzy mamy tam mieszankę doświadczenia z młodością. Liderem drużyny z pewnością powinien być Tomasz Włodarczyk, a pewne punkty powinien przywozić również Piotr Kasperczak. Jak zapewniają działacze klubu, w tym sezonie mogą również liczyć na doświadczenie Marcina Jakubuaka. Na pozycji u23, powinniśmy oglądać wychowanka klubu, Kamila Dembczyka, który rok temu wspierał Śląsk Świętochłowice.

Do meczu podchodzimy na luzie, przede wszystkim nasi juniorzy uczyć się będą dorosłego ścigania. W CS 1. Lidze nastawiany się na ostry trening i zabawę. Nie jedziemy po awans, jedziemy po naukę — zapowiedział nam asystent trenera Tomasza Pokorskiego, członek zarządu Lwy Avia Częstochowa, Sebastian Charbich.

Zaczynamy ligowy sezon CS1. Ligi 2023!

Początek meczu zaplanowany jest na godz. 11.00.

Sędzia: Dominik Rzepka

Asystent: Andrzej Szczepanik