Pierwszy sezon Młodej CS Superligi przeszedł do historii

Pierwszy sezon Młodej CS Superligi dobiegł końca. Historycznymi triumfatorami tych rozgrywek zostali zawodnicy Renault AutoSanok Orzeł Gniezno, którzy zwycięstwo w rozgrywkach zapewnili sobie dopiero w przedostatnim meczu sezonu.

Pięć zespołów stanęło do rywalizacji w Młodej CS Superlidze. Od początku tonu rywalizacji nadawały dwa zespoły – Renault AutoSanok Orzeł Gniezno oraz TSŻ Schoenberger Toruń, a do walki o medale włączył się również LKS Szawer Leszno. I to właśnie między tymi trzema zespołami rozstrzygnęły się ostatecznie kwestie w czołówce Młodej CSS.

Terminarz rozgrywek Młodej CS Superligi tak się ułożył dla gnieźnian, że ci przed dwumeczem z OS INFORNET.eu Omegą Ostrów wiedzieli już, że potrzebują trzech punktów, by wyprzedzić w tabeli TSŻ Schoenberger Toruń. Dla Orła nie było to trudne wyzwanie, ponieważ Omega w tym roku zainkasowała tylko jedno oczko. W efekcie to zespół z Wielkopolski świętuje historyczny triumf, a torunianie muszą zadowolić się wicemistrzostwem. Podium uzupełnia LKS Szawer Leszno.