Jedenaście drużyn zgłoszonych do rozgrywek. Będzie podział na dwie ligi!

O północy z wtorku (30 listopada) na środę (1 grudnia) minął termin składania przez kluby deklaracji dotyczących startu w rozgrywkach w sezonie 2022. Od liczby zgłoszeń zależała także kwestia dotycząca podziału ligi na dwie – CS Superligę oraz CS 1. Ligę.

W tegorocznych rozgrywkach ligowych ujrzeliśmy na starcie jedenaście drużyn – sześć w Dywizji „A” oraz pięć w Dywizji „B”. W przyszłym sezonie bilans ten się utrzyma, co oznacza, że zmagania ponownie wystartują w dwóch klasach, jednakże teraz będzie to podział na CS Superligę oraz CS 1. Ligę.

CS Superlidze udział miało zapewnionych pięć drużyn minionego sezonu: KS Aseko Orzeł Gniezno, MS Śląsk Świętochłowice, TSŻ Schoenberger Toruń, Lwy Avia CzęstochowaHydro-Bud Szarża Wrocław, a także mistrz Dywizji B – Mustang Żołędowo.

Zespół Lwów Avia Częstochowa nie przystąpi jednak do rozgrywek ligowych, co oznacza, że stawkę klubów w CS Superlidze uzupełni jedna z drużyn, która w sezonie 2021 ścigała się na zapleczu.

CS 1. Lidze ujrzeć powinniśmy z kolei spadkowicza – LKS Szawer Leszno, a także: Drwęcę Kaszczorek, OS Infornet.eu Omegę Ostrów Wielkopolski, PKS Victorię Poczesna i drugi zespół z Wrocławia – Filu-Bud Szarżę II. Stawkę uzupełni powracająca na ligową mapę kraju ZKS Zielona Góra!

Polska Federacja Klubów Speedrowerowych poinformowała, iż wiążące decyzje dotyczące tego, która ekipa z 1. ligi pojedzie w CSS zapadną w najbliższych dniach.