W niedzielę możemy poznać mistrza Polski! Kto przybliży się do CS Superligi? (zapowiedź)

Zmagania w CS Superlidze oraz CS 1. Lidze zmierzają ku finiszowi. W niedzielę możemy poznać Drużynowego Mistrza Polski. Warunkiem jest to, że TSŻ Schoenberger Toruń wygra w Lesznie z tamtejszym LKS Szawerem. Ciekawie będzie też na zapleczu, gdzie pojedzie finał oraz mecz o 3. miejsce, który będzie jednocześnie dwumeczem o awans.

CS Superliga

Niedziela, 17 września 2023

11:00 – OS Omega Infornet.eu Ostrów Wlkp. vs. Autojazda ULKS Mustang Żołędowo

Ostrowianie są już pewni tego, że zostaną przynajmniej wicemistrzami Polski. Wciąż mają matematyczne szanse, by zostać numerem jeden w naszym kraju, ale żeby tak się stało, to musieliby wygrać z Mustangiem i liczyć się z tym, że TSŻ Schoenberger przegra w Lesznie. Wydaje się to być mało realny cel, więc najpewniej zespół będzie musiał zadowolić się – mimo wszystko – aż, wicemistrzostwem.

14:00 – LKS Szawer Leszno vs. TSŻ Schoenberger Toruń

Niedzielna runda będzie przedostatnią w tym sezonie CS Superligi. W tej chwili toruński TSŻ Schoenberger ma trzy oczka przewagi nad OS Omegą Infornet.eu Ostrowem Wielkopolskim. Tym samym, jeśli ekipie z Grodu Kopernika uda się zwyciężyć, to utrzyma się status trzypunktowej zaliczki, gdzie jednocześnie do zdobycia będą już tylko dwa. To przesądzi o losach złotego medalu. Szawer nie zamierza jednak odpuszczać i żegnać się ze swoimi kibicami kiepskim wynikiem.

CS 1. Liga

16:00 – Drwęca Kaszczorek vs. LKS Szawer II Leszno

To będzie finał rozgrywek o tytuł mistrza CS 1. Ligi. Jednak zgodnie z regulaminem, jaki obowiązuje w tym sezonie, zarówno jedna, jak i druga drużyna nie mają prawa awansu do CS Superligi na sezon 2023. W praktyce oznacza to, że zespoły pojadą wyłącznie po tytuł, który na pewno będzie miał swoją siłę przebicia w mediach, czy w rozmowach ze sponsorami.

16:00 – MS Śląsk Świętochłowice vs. PKS Victoria Poczesna

Konfrontacja o trzecie miejsce będzie także dwumeczem o to, która z drużyn pojedzie w CS Superlidze w sezonie 2024 oraz kto powalczy w barażach. Faworyci rozgrywek niespodziewanie przegrali w półfinałach i przyjdzie im się zmierzyć o brązowy krążek. Sportowo wydaje się, że dla jednych i drugich może to być ogromny niedosyt, ale pamiętać trzeba, że stawka jest znacznie większa, niż tylko brąz.