Uczta dla fanów speedrowera! Cały weekend z CS Superligą

Już w najbliższy weekend (9-10 września) czekają nas dwie kolejki CS Superligi. Po tym weekendzie możemy poznać odpowiedzi na wiele nurtujących świat speedrowera pytań.

CS Superliga

Sobota, 9 września 2023

16:00 – LKS Szawer Leszno vs. Autojazda Mustang Żołędowo

Bardzo ważny mecz w kontekście walki o brąz rozgrywek. LKS Szawer zajmuje obecnie ostatnie 5. miejsce w tabeli, zaś ULKS Mustang Żołędowo jest sklasyfikowany na 3. pozycji. Obie ekipy dzielą w tej chwili trzy punkty, a zatem leszczynianie bardzo potrzebują wygranej, aby dalej się bić o krążek. Z pewnością szykuje się bardzo ciekawy mecz, którego ciężar gatunkowy jest godny fazy finałowej.

19:00 – Aseko Ubezpieczenia Orzeł Gniezno vs. OS Omega INFORNET.eu Ostrów

Ostrowianie w fazie zasadniczej pokonali na torze w Gnieźnie gospodarzy 82:77. Jak będzie tym razem? Z pewnością podopieczni Marcina Puka są podrażnieni ostatnią porażką w Toruniu, a ta sprawiła, że wicemistrzowie kraju wciąż tracą jeden punkt do żołędowian. Obiekt przy Parkowej przez lata był twierdzą gnieźnian, jeśli Aseko Ubezpieczenia chce wyraźnie poprawić swoje położenie, to musi pokonać podopiecznych Mateusza Jess. Ostrowianie cały czas są na fali. W tej chwili „Bażanty” mają zagwarantowane przynajmniej srebro CS Superligi, jednak apetyty są większe. Beniaminek rozgrywek wciąż ma szanse na mistrzowski tytuł, stąd wygrana w Grodzie Lecha będzie dla nich bardzo przydatna. Co ciekawe derby Wielkopolski odbędą przy sztucznym oświetleniu. 

Niedziela, 10 września 2023

14:00 – Autojazda Mustang Żołędowo vs. TSŻ Schoenberger Toruń

Bój o prymat na Kujawach i Pomorzu. Autojazda Mustang Żołędowo, która walczy o swój pierwszy w historii medal DMP ugości na własnym torze lidera CS Superligi TSŻ Schoenberger Toruń. Jasną sprawą jest, że wygrana z mistrzami kraju może być dla żołędowian na miarę miejsca na podium. Z drugiej strony torunianie, chcąc rychło przypieczętować złoto muszą wygrać niedzielny mecz i tym samym mogliby spokojniej patrzeć w przyszłość. Derby Pomorza i Kujaw często obfitują w ogrom emocji, tak powinno być tym razem.

16:00 – Aseko Ubezpieczenia Orzeł Gniezno vs. LKS Szawer Leszno

Kolejne w ten weekend derby. Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, iż kluczowe dla losów tego spotkania będą sobotnie mecze. Ewentualna wygrana nad Omegą ma szansę sprawić, że gnieźnianie nabiorą gigantycznego wiatru w żagle, zaś porażka mogłaby zasiać niepewność w głowach gnieźnian lub ich podrażnić i jeszcze bardziej zmotywować. Podobie rzecz się ma w przypadku leszczynian, dla których ostatnie miejsce w tabeli nie jest komfortowe. Po tym meczu będziemy bliżej rozstrzygnięcia do kogo powędruje brąz CS Superligi.

CS 1. Liga

Niedziela, 10 września 2023

15:00 – MS Śląsk Świętochłowice vs. LKS Szawer II Leszno

Świętochłowiczanie jeśli chcą od razu powrócić do CS Superligi to muszą wygrać u siebie co najmniej piętnastoma punktami. To jednak będzie trudne, gdyż LKS Szawer II jest w doskonałej dyspozycji. Leszczynianie pokazują to cały sezon i są groźni na każdym torze, chociaż w rundzie zasadniczej w Świętochłowicach gospodarze wygrali 92:64. Jak będzie tym razem?