Trener mistrza CS Superligi: Mieliśmy przygotowane różne warianty

W niedzielę, 19 października Aseko Orzeł Gniezno zdobył złoty medal w CS Superlidze. Ostatni tytuł ekipa z Grodu Lecha zdobyła w 2002 roku, lecz dla nowego tworu KS-u Orła jest to pierwsze mistrzostwo.

Po spotkaniu, z którego transmisję przeprowadził m.in. rodzinny zespół Państwa Szkudlarek, tarnowianin Artur Pisarek, który komentował spotkanie wraz z Borysem Wojciechowskim i był reporterem, porozmawiał z trenerem Aseko Orła – Marcinem Pukiem. Ostatni tytuł Gniezno świętowało w 2002 roku. Wtedy w barwach GKS-u Orła można było ujrzeć m.in. obecnego szkoleniowca Aseko Orła, kapitana Pawła Kozłowskiego i Łukasza Kokotta. Czy zdaniem Marcina Puka to piękna klamra? – Zgadza się. Jak się okazuje wiek to tylko liczba, odpowiedni trening, odpowiednia dieta, odpowiednio poukładane sprawy zawodowe i rodzinne, które pozwalają na trening. Jak po tych zawodnikach widać można trenować i skutecznie jeździć w każdym wieku – mówi były selekcjoner kadry juniorów.

Tor przy Parkowej w Gnieźnie stał się prawdziwą twierdzą Aseko Orła, zatem w przypadku gnieźnian kluczowy był pierwszy mecz. Tu zespół z pierwszej stolicy Polski zadanie wykonał wzorowo i pokonał świętochłowiczan, aż 92:66. Jakie emocje towarzyszyły drużynie z Wielkopolski przed rewanżem? – Powiem szczerze, trochę obawialiśmy się, bo pomimo tego, że zdawaliśmy sobie sprawę, iż 26 punktów to jest bardzo, bardzo dużo trzeba było być skoncentrowanym do końca. Także pewne biegi byłem pewien, że mogą się potoczyć nie po naszej myśli. Były różne warianty przygotowane, ale na szczęście biegi 10 i 11 ułożyły się zgodnie z naszym planem. No i szczęśliwie udało się – przekazał Marcin Puk.

Artur Pisarek zwrócił też uwagę na sytuację z biegu numer 13. Wówczas było blisko wykluczenia Dawida Zachmyca, co miało prawo spowodować wiele nerwów w szeregach Aseko Orła, gdyż biało-niebiescy mogliby jeszcze nadrobić straty – Byliśmy spokojni, bo nie był wykluczony. Bo gdyby to się stało, to inaczej byśmy pojechali bieg numer 15 – puentuje były Indywidualny Wicemistrz Europy.

Zobacz również
[latest-selected-content limit=”4″ display=”title” titletag=”b” url=”yes_blank” image=”viral-780×440″ elements=”5″ css=”four-columns align-left as-overlay tall dark hover-zoom” type=”post” status=”publish” id=”3376, 3366, 3361, 3356″ orderby=”dateD”]