Pierwsza batalia o ostatnie miejsce w CS Superlidze. Najmłodsi powalczą o DMP (zapowiedź)

Emocje związane z sezonem 2023 powoli opadają, ale to nie oznacza, że nie będzie już żadnego ścigania. W najbliższy weekend poznamy Drużynowych Mistrzów Polski w kategorii Żak, a w Świętochłowicach będzie toczyć się rywalizacja o prawo udziału w przyszłorocznej CS Superlidze.

Sobota – Drużynowe Mistrzostwa Polski Żaków

Długi sezon najmłodszych zawodników w naszym kraju zostaje zwieńczony finałowym turniejem w Zielonej Górze. Uczestników wydarzenia wyłoniła rywalizacja w dwóch grupach, w których triumfowali reprezentanci ZKS-u Infocopy Zielona Góra oraz OS Omegi Infornet.eu Ostrowa Wielkopolskiego. Przepustki otrzymały także zespoły z drugich miejsc, czyli LKS Szawer Leszno i TSŻ Biofarm Toruń. O finał zawodnicy do 12. roku życia powalczą w półfinałach, a około godziny 18 poznamy najlepszy zespół wśród Żaków.

11:00 – I półfinał – OS Omega INFORNET.eu Ostrów vs. LKS Szawer Leszno
12:30 – II półfinał – ZKS Infocopy Zielona Góra vs. TSŻ Biofarm Toruń
15:00 – mecz o 3. miejsce
16:30 – mecz o 1. miejsce

Niedziela – 1. mecz barażowy o miejsce w CS Superlidze 2024

PKS Victoria Poczesna jest już pewna udziału w Drużynowych Mistrzostwach Polski w sezonie 2024. Czy doczekamy się drugiego beniaminka? A może LKS Szawer Leszno jednak zdoła utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej? Zespół z Wielkopolski będzie faworytem starcia z MS Śląskiem Świętochłowice i zamierza zrobić wszystko, by centralna część naszego kraju nadal miała trzy drużyny w CS Superlidze. Gospodarze z kolei chcą z kolei wzmocnić superligową siłę południa i wypracować sobie zaliczkę przed rewanżem.