poniedziałek, 29 listopadaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Zespoły z CS Superligi zmierzą się z Reprezentacją Polski

Marcin Szymański i Marcin Kołata (fot. Bartosz Fryckowski)

Od tego sezonu Reprezentacja Polski w speedrowerze będzie występowała dużo częściej niż w przeszłości. Wszystko to za sprawą inicjatywy koordynatora kadry Pawła Woźnego. Już zaplanowano pierwsze mecze towarzyskie z udziałem biało-czerwonych.Ostatni występ naszej speedrowerowej drużyny narodowej miał miejsce w Lesznie, podczas Pucharu Federacji w sierpniu 2019 roku. Wówczas Polacy prowadzeni przez duet Damian Woźny-Przemysław Binkowski triumfowali z przewagą sześciu punktów nad Wielką Brytanią i trzydziestu dwóch nad Australią. Po prawie dwóch sezonach przerwy biało-czerwoni ponownie wystąpią. Tym razem jednak ich przeciwnikiem nie będą reprezentacje innych państw, tylko zespoły z CS Superligi.

Pierwszy z zaplanowanych meczów towarzyskich z udziałem podopiecznych Tomasza Pokorskiego odbędzie się w niedzielę, 28 marca 2021 roku, na torze w Kaszczorku. Na owalu w Grodzie Kopernika rywalem kadrowiczów w ramach trójmeczu będą dwie toruńskie drużyny, czyli Drwęca Kaszczorek i TSŻ Schoenberger Toruń. Wszystko to w ramach Turnieju o Trójząb Wodnika Kaszczorka. Zawody będą przebiegały według programu znanego z Pucharu Federacji, czyli w jednym zespole znajdzie się szóstka zawodników oraz jeden rezerwowy. Wartym uwagi będzie też debiut w roli selekcjonera seniorskiej ekipy przez Pokorskiego. Częstochowianin miał już okazję prowadzić Reprezentację Polski w kategorii weteranów.

Rywalem kadry będzie też Hydro-Bud Szarża Wrocław. Pojedynek będzie miał miejsce 1 maja 2021 roku. Spotkanie może być arcyciekawe, gdyż w zespole Rateli na co dzień startują wielokrotni reprezentanci kraju – Marcin Szymański i Bartosz Grabowski.

Już wkrótce powinniśmy poznać skład Reprezentacji Polski na pierwsze ze spotkań. Transmisje z meczów z udziałem biało-czerwonych będzie można ujrzeć w mediach społecznościowych obu klubów organizatorów.

źródło: inf. własna

Zobacz również