czwartek, 13 majaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Zespoły CS Superligi na starcie rozgrywek pierwszoligowych

Jakub Ignyś w pojedynku z Arkadiuszem Dudkiem (fot. Kazimierz Kuchta)

Walka o Drużynowe Mistrzostwo Polski to nie jedyne rozgrywki klubowe, w których ujrzymy w tym sezonie zawodników CS Superligi. Etatowi ligowcy wezmą również udział w zmaganiach okręgowych, jak chociażby Drużynowe Mistrzostwa I ligi.

Przesądzone jest już to, że ponownie w tym roku zabraknie zmagań w okręgu północnym, wobec czego rywalizacja będzie się toczyć tylko w dwóch regionach – zachodnim oraz południowym. Znacznie szybciej rywalizację o punkty rozpocząć mieli ci pierwsi, bowiem na trzecią sobotę kwietnia zaplanowane były mecze w Zielonej Górze oraz w Lesznie. W Grodzie Bachusa mieliśmy być świadkami derbowej potyczki ZKS-uHarpaganem, z kolei u podnóża stadionu żużlowego im. Alfreda Smoczyka zmierzyć się miały dwie drużyny, które na co dzień będą ścigać się w CS Superlidze. Miejscowy Szawer miał podjąć Szarżę Wrocław. Do rozgrywek ligowych w okręgu zachodnim zdecydowała się nie przystępować OS Omega Ostrów Wielkopolski. Mecze te, tak samo jak spotkania CS Superligi zostały odwołane.

Na południu naszego kraju trwa dopinanie regulaminu, który będzie obowiązywał w sezonie 2021. Kazimierz Kuchta zdradza, że będą to raczej tylko kosmetyczne zmiany, z kolei przynajmniej na razie tworzenie terminarza mija się z celem w związku z niepewną sytuacją związaną z kolejnymi obostrzeniami. Jeśli te, zostałby złagodzone podczas ostatniej konferencji rządu, to wówczas istniała duża szansa, że w niedzielę zawodnicy przystąpiliby do inauguracji w tradycyjnej wersji, czyli ściganiem o Puchar Koordynatora – Kazimierza Kuchty. Zawody zostały jednak odwołane.

Terminarz DM I Ligi w okręgu zachodnim:

1. kolejka (17.04.2021)

ZKS Zielona Góra – Harpagan Zielona Góra
LKS Szawer Leszno – Szarża Wrocław

2. kolejka (15.05.2021)

LKS Szawer Leszno – ZKS Zielona Góra
Szarża Wroćław – Harpagan Zielona Góra

3. kolejka (03.06.2021)

LKS Szawer Leszno – Harpagan Zielona Góra
Szarża Wrocław – ZKS Zielona Góra (05.06.2021)

4. kolejka (10.07.2021)

ZKS Zielona Góra – LKS Szawer Leszno
Harpagan Zielona Góra – Szarża Wrocław

5. kolejka (14.08.2021)

ZKS Zielona Góra – Szarża Wrocław
Harpagan Zielona Góra – LKS Szawer Leszno

6. kolejka (21.08.2021)

Szarża Wrocław – LKS Szawer Leszno
Harpagan Zielona Góra – ZKS Zielona Góra

Zobacz również