czwartek, 13 majaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Zdają sobie sprawę, że inauguracja będzie dla nich ciężka

Piotr Kasperczak – z prawej (fot. social media klubu)

Ostrowie Wielkopolskim trwają intensywne przygotowania do ligowej inauguracji. Zawodnicy OS Omegi nie odpuszczają i nawet w przerwie świątecznej spotkali się na torze, aby pokręcić kilka dodatkowych kółek. Wiedzą, że mecz z Filu-Bud Szarżą II nie będzie dla nich łatwym spotkaniem.

Ekipa prowadzona przez Tomasza Bodyła w ramach przygotowań do 1. kolejki CS Superligi odjechała już nawet trening punktowany, kiedy to ich rywalem w jedno z marcowych popołudni była pierwsza ekipa Hydro-Bud Szarży Wrocław. Drużyna z Wielkopolski to spotkanie towarzyskie zwyciężyła 82:78, co na pewno było dobrym przetarciem przed ważniejszymi rozgrywkami. – Jestem zadowolony z postawy moich kolegów. U niektórych zawodników widać dobrą dyspozycję już od początku sezonu – przyznaje w rozmowie z serwisem CSSuperliga.pl – Piotr Kasperczak.

Obie ekipy pierwsze ściganie spod taśmy potraktowali głównie dla rozprostowania kości po przerwie zimowej. Czy jednak po pierwszym sparingu można już upatrywać jakichś plusów i minusów? – Każdy mecz sparingowy jest dobrą formą sprawdzenia swojego poziomu i umiejętności, dlatego z plusów widać, że drużyna będzie zgraną ekipą. Z minusów na pewno podałbym obecną sytuację, która uniemożliwia nam treningi.

Kasperczak na torze tego dnia zaprezentował się trzykrotnie zdobywając osiem punktów. – Dla mnie wynik nie jest satysfakcjonujący, ale jak na powrót po kilku latach przerwy, to nie jest źle. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie już tylko lepiej.

Pierwszy sparing to także okazja do weryfikacji tego, jak przepracowana została zima. Czy nasz rozmówca jest zadowolony z sezonu przygotowawczego w swoim wykonaniu? – Trenowałem we własnym zakresie i myślę, że wkrótce będą tego efekty.

Dla OS Omegi Ostrów Wielkopolski tegoroczny start w CS Superlidze będzie debiutem w rozgrywkach ligowych. Jak skład, który udało się zbudować działaczom ocenia jeden z reprezentantów klubu? – Jest to zespół zbudowany z doświadczonych i bardzo walecznych zawodników. Myślę, że jest to dobra drużyna i stać nas na dobre wyniki.

Tu przed świętami Wielkanocnymi ekipa z Wielkopolski pochwaliła się dwoma kolejnymi wzmocnieniami. Na zasadzie wypożyczenia z Harpagana Zielona Góra do Ostrowa trafili Artur Kurdyk oraz Kacper Drozdowski. Czy te ruchy w połączeniu m.in. ze ściągnięciem braci Małeckich oznacza, że Omega powalczy o zwycięstwo czy poprzeczka jest zawieszona odrobinę niżej? – Nie posiadamy konkretnych celów na ten sezon, ale na pewno w każdym meczu będziemy walczyć o jak najlepszy wynik.

W czym Piotr Kasperczak upatruje atutów swojej drużyny w tym sezonie? – To przede wszystkim wyrównany i doświadczony skład, wspierany ambitną młodzieżą. Atutem będzie również fakt, że wzajemnie się wspieramy i atmosfera w drużynie jest świetna.

Na chwilę obecną rozgrywki ligowe zainaugurowane zostaną meczami 2. kolejki. Oznacza to, że ostrowianie rozpoczną meczem na własnym torze z Filu-Bud Szarżą II Wrocław. Czy zdaniem naszego gościa Omegę stać na to, aby rozpocząć ligowe zmagania od zdobycia dwóch punktów? – Na pewno będzie to ciężki mecz, ale damy z siebie wszystko i zobaczymy, jaki będzie efekt. Na pewno będziemy walczyć o każdy punkt.

Zobacz również