Zawodnik TSŻ-u w szczytnym celu. „To będzie wyzwanie”

TSŻ Toruń kiedy tylko może – pomaga. Nie inaczej jest z zawodnikami tego klubu. Zac Payne wraz ze swoim ojcem Pete’m utworzyli zespół Paynooo, który weźmie udział w wydarzeniu „Race the Sun Brecon Beacons”. Wszystko, by pomóc dzieciom!

Zac Payne wraz ze swoim ojcem wesprą brytyjską organizację charytatywną zajmującą się badaniami medycznymi – Action Medical Research, która koncentruje się na finansowaniu badań mających na celu zapobieganie oraz leczenie chorób i niepełnosprawności u niemowląt oraz dzieci.

W czerwcu panowie wyruszą o wschodzie słońca, by pokonać około 90 kilometrów na rowerach. Następnym punktem wyprawy będzie najwyższy szczyt w południowej Walii – Pen y Fan, gdzie aby dotrzeć trzeba będzie pokonać 15,6 kilometra pieszo. Ostatnim etapem wyścigu będzie przepłynięcie trzykilometrowego wymagającego toru.

Jak wiecie, jestem przyzwyczajony do ścigania się na rowerze po owalnych torach, co czynię przez 45 sekund, więc to będzie dla mnie i mojego taty niezłe wyznanie! – powiedział Zac, którego cytują klubowe media.