Zapowiedź spotkań CSS (Runda 2)

CS Superliga

ASEKO UBEZPIECZENIA ORZEŁ GNIEZNO – OS OMEGA INFORNET.EU OSTRÓW WLKP.

To będzie historyczny mecz, gdzie oba zespoły po raz pierwszy zmierzą się w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Omega to nowy klub w Ostrowie Wielkopolskim, który zastąpił Wiraż po sezonie 2020, gdzie w tamtym sezonie został rozegrany mecz Orzeł Gniezno – Wiraż Ostrów Wielkopolski. Tamto spotkanie zakończyło się wynikiem 94 – 54. W barwach Wirażu mogliśmy oglądać m. in. Pawła Szkudlarka, który po dwóch latach spędzonych we Wrocławiu wraca w rodzinne strony.

Omega to jeden z głównych kandydatów do medalu DMP. Grabowski, Jamroszczyk, Kołata, Kowalczyk – dają gwarancję dużej ilości punktów. Warunek jest jeden. Każdy z tych zawodników musi znaleźć się w meczowym składzie. Dokładając również na pozycji u23, Wojciecha Małeckiego, świetnych juniorów, wydaje się, że trener Mateusz Jess ma zespół kompletny. Orzeł Gniezno zatrzymał skład z poprzedniego sezonu. Jedyna mała różnica, jednak zauważalna to przejście na młodzieżowca przez Mikołaja Menza. Dlatego też z pewnością większa odpowiedzialność za biegi juniorskie, będzie spoczywać na Arkadiuszu Graczyku. Drugim juniorem powinien być młodszy brat Mikołaja, Michał, który już w poprzednim sezonie miał możliwość kilka razy wystartować w spotkaniach CS Superligi.

Michał Menz zrobił ogromną pracę, jeżeli chodzi o swoją przemianę, szczególnie wizualną, więc na niego bardzo tutaj liczę, że też pokaże razem z Arkiem na tej pozycji juniorskiej, że będą silną parą, jeżeli chodzi o biegi juniorskie i nie tylko, bo wiadomo, że junior jest potrzebny również w biegach z seniorem, także na to liczymy. powiedział Paweł Woźny, podczas magazynu „Do startu! Gotów!”

Kto jest faworytem tego spotkania? Ciężko dziś z pewnością na to pytanie odpowiedzieć. Obie drużyny mają w swoich zespołach wielkie nazwiska, które gwarantują dużą zdobycz punktową. Gospodarze z pewnością mają jeszcze duży atut w postaci swojego toru, na którym czują się bardzo dobrze. Warto tutaj podkreślić, że Orzeł przenosząc się na ulice Parkową od 2020 roku, przegrał tylko jedno spotkanie, a było to dokładnie 22.05.2021 r. ze Śląskiem Świętochłowice. Mecz zakończył się wynikiem 80 – 78 dla Śląska. W barwach ekipy ze Świętochłowic wystartował Szymon Kowalczyk (9+1), a także Marcin Kołata (13), którzy powinni znaleźć się w wyjściowym składzie Omegi. Początek emocji o godz. 16.00.

AUTOJAZDA MUSTANG ŻOŁĘDOWO – LKS SZAWER LESZNO

LKS Szawer Leszno po rocznej przerwie powraca do najwyższej klasy rozrywkowej. Na początek udadzą się do Żołędowa, gdzie miejscowy Mustang podrażniony czwartym miejscem na zakończenie poprzedniego sezonu będzie chciał udowodnić swoją wartość i ponownie powalczyć o jeden z medali DMP.

Szawer okres zimowy przeszedł dość spokojnie, rozstając się z Mateuszem Packiem, którego zastąpił Ben Mould. Dla tego zawodnika jest to powrót do klubu z Wielkopolski, z którym miał już przyjemność świętować Drużynowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2019.

Od strony sportowej cel jest jasny, bo chcielibyśmy jak najszybciej wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej – mówił rok temu jeden z członków nowego zarządu, Łukasz Rajewski dla portalu elka.pl.

Ten cel udało się zrealizować, teraz pozostaje ponowna walka o medale. Szawer to najbardziej utytułowany klub speedrowerowy w Polsce. Z pewnością wśród zawodników jest głód ponownego pojawienia się na podium DMP. Wydaje się, że warunek jest jeden – w każdym spotkaniu, Szawer musi pojechać w pełnym składzie. Niestety docierają do nas jednak informację, że jeden z liderów Szawera jest chory, więc wysoko prawdopodobne jest to, że goście do tego spotkania podejdą osłabieni. Mustang wykonał heroiczną walkę o to, aby w zespole pozostał jeden z najlepszych zawodników w Polsce, Marcin Szymański. O ligowe punkty pomóc ma również Sebastian Chabowski. Dokładając do tego świetnego Radosława Morawiaka jako młodzieżowca, a także jego brata Sebastiana, wydaje się, że na pozycjach seniorskich, Mustang ma potężne armaty. Świetni juniorzy pozwalają również myśleć o dobrych punktach przede wszystkim w 1 i 8 biegu meczu (biegi juniorskie).

Więcej atutów wydaje się, że mają jednak gospodarze również w postaci swojego toru. Może to być również mecz, gdzie pierwszy raz w spotkaniach ligowy, lepszy okaże się Mustang Żołędowo. Początek tego spotkania o godz. 14.00.

TSŻ SCHOENBERGER TORUŃ – pauza