Zaczynamy rundę rewanżową (zapowiedź)

Dopiero, co sezon się rozpoczynał, a tu już czeka nas druga część fazy zasadniczej, a więc runda rewanżową. Warto wspomnieć, że w niedzielę, 5 czerwca obejrzymy zaledwie trzy pojedynki na polskich torach, gdyż dwa zaplanowane na ten dzień mecze rozegrane zostały lub zostaną awansem. Niemniej jednak będzie to weekend pełen emocji.

CS Superliga

14:00 – TSŻ Schoenberger Toruń vs. Drwęca Kaszczorek (92:64)

Ulubiony punkt rozgrywek fanów speedrowera w grodzie Kopernika, będzie to trzecia odsłona derbów Torunia w historii, zaś druga w 2022 roku. Bilans dotychczasowych spotkań wynosi 3:0 na korzyść żółto-niebiesko-białych. Biorąc pod uwagę tegoroczną dyspozycję obu drużyn, to nic nie wskazuje na pierwszą wygraną turkusowo-bordowych. Jednak tego typu pojedynki zawsze żądzą się swoimi prawami i można się spodziewać wielu emocji i widowiskowych akcji.

Jasnym faworytem tego meczu jest TSŻ Schoenberger Toruń. Ekipa prowadzona przez Pawła Cegielskiego jest ostatnio w dobrej dyspozycji i obecnie zajmuje 2. miejsce w CS Superlidze, zaś podopieczni Mikołaja Lisa ostatnio regularnie rozczarowują swoich fanów.

16:00 – MS Śląsk Świętochłowice vs. Autojazda Mustang Żołędowo (62:97)

Kibice, którzy w niedzielne popołudnie zgromadzą się na Skałce, mogą być świadkami ciekawego pojedynku. Świętochłowiczanie mimo trudnego początku sezonu pokazali, iż mają w sobie potencjał na wygrane, czego dowodem był ich wyjazdowy mecz z Drwęcą. Teraz biało-niebieskim śni się uniknięcie baraży. Natomiast żołędowianie mają apetyty na pierwszy w historii klubu medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Co jest w pełni zasadne, gdyż drużyna z powiatu bydgoskiego w każdym dotychczasowym pojedynku pokazywała wolę walki i wysoką formę i właśnie oni są pretendentem do triumfu w niedzielnym starciu.

Aseko Orzeł Gniezno vs. Aquapark Szarża Wrocław (mecz rozegrano awansem w sobotę, 21 maja)

CS 1. Liga

4.06 – 16:00 – LKS Szawer Leszno vs. Szarża II Wrocław (111:46)

Leszczynianie aspirują do awansu do CS Superligi, zaś wrocławianie zbierają kolejne doświadczenia i czerpią radość ze sportu. Pierwszy pojedynek zakończył się pogromem i ekipa ze stolicy Dolnego Śląska wyrwała dwunastokrotnym mistrzom kraju tylko punkt. Mecz ten powinien zakończyć się spokojnym triumfem gospodarzy.

13:00 – OS Omega INFORNET.eu Ostrów vs. ZKS Zielona Góra (93:66)

Rozpędzeni i pewni swego ostrowianie będą gościć u siebie doświadczony i charakterny zespół z grodu Bachusa. W 2022 roku ekipa z Wielkopolski nie zaznała jeszcze goryczy porażki i w niedzielę nie powinno się to zmienić. Zielonogórzanie jednak zrobią wszystko, aby utrudnić zadanie Bartosza Grabowskiego i spółki.