Wkraczamy w decydującą fazę sezonu (zapowiedź)

W niedzielę czeka nas kolejna porcja ligowego ścigania w Polsce. Odbędą się spotkania w ramach CS Superligi ŻakówMłodej CS Superligi oraz CS 1. Ligi. Odwołane zostały mecze CS Superligi, co ma związek z czasowym zawieszeniem rozgrywek.

Sobota (15 lipca)

Młoda CS Superliga

14:30 – Szarża Wrocław vs. LKS Szawer Leszno

Ach równo w tej Młodej CS Superlidze. Leszczynianie w siedmiu dotychczasowych spotkaniach zdobyli 11 punktów i są sklasyfikowani na czwartym miejscu. Wygrana za trzy z Szarżą Wrocław może sprawić, iż to właśnie ekipa z Wielkopolski będzie cieszyła się z triumfu w MCSS. Wrocławianie na własnym torze z pewnością stawią opór LKS-owi Szawer. „Ratele” co prawda nie zdobyły do tej pory żadnego punktu, jednak dysponują składem opartym o żaków i zawodników, którzy są dopiero na początku swojej speedrowerowej drogi. Wyniki wrocławian schodzą na dalszy plan, a najważniejsze jest to, aby adepci zbierali bezcenne doświadczenie. To zadanie realizują doskonale. Sobotni mecz to ostatni pojedynek w ramach MCSS w sezonie 2023.

CS Superliga Żaków

13:00 – Niziołki Szarżaki Wrocław vs. LKS Szawer Leszno

Wrocławianie zakończą debiutancki sezon w CS Superlidze Żaków. Zaangażowanie podopiecznych Artura Bujnowskiego oraz ilość adeptów na treningach w stolicy Dolnego Śląska pozwala z optymizmem patrzeć na ich sportowy rozwój. Niziołki Szarżaki Wrocław staną przed szansą na zdobycie pierwszych punktów do ligowej tabeli w sezonie 2023. Czy to się uda? Zadanie jest trudne, bo ich rywalem będą mistrzowie kraju do lat 12, a więc LKS Szawer Leszno. Leszczynianie są obecnie na drugim miejscu w tabeli grupy A CSSŻ, co daje im udział w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Żaków.

Niedziela (16 lipca)

CS Superliga

Mecze w Toruniu i Ostrowie Wielkopolskim zostały przełożone w związku za zawieszeniem czasowym rozgrywek CS Superligi. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

CS 1. Liga

12:00 – LKS Szawer II Leszno vs. MS Śląsk Świętochłowice

Rezerwy LKS- u Szawer są w tym sezonie w doskonałej formie. Leszczyńska mieszanka doświadczenia z młodością pewnie wjechała do półfinału CS 1. Ligi. Rywalem ekipy z Wielkopolski będzie MS Śląsk Świętochłowice. Świętochłowiczanie chcą powrócić do CS Superligi i robią wszystko, aby ponownie jeździć na salonach. Na drodze do finału czeka na sporo pracy. Dwumecz pomiędzy Lesznem a Świętochłowicami może przynieść wiele emocji. Wszystko zależy tu od postawy gospodarzy pierwszego meczu, którzy powinni wykorzystać atut specyficznego domowego toru.

16:00 – Drwęca Kaszczorek vs. PKS Victoria Poczesna

PKS Victoria Poczesna to prawdziwa lokomotywa. Pocześnianie wygrali 10 na 10 spotkań rundy zasadniczej i mkną po awans do CS Superligi. Ich rywalem w półfinale będzie Drwęca Kaszczorek, a więc zespół, który w trakcie tegorocznych rozgrywek borykał się z wieloma problemami. „Wodnicy” jednak pokazali charakter w kluczowym momencie sezonu i wygrali u siebie z MS Śląskiem Świętochłowice. Pocześnianie pewnie wygrali w Kaszczorku w rundzie zasadniczej. Jak będzie tym razem? Odpowiedź już w niedzielę!