Wicemistrz jedzie do mistrza. Hit kolejki w Toruniu (zapowiedź)

Przed nami piąta kolejka zmagań w rundzie zasadniczej Drużynowych Mistrzostw Polski. Oznacza to, że od kolejnej kolejki rozpoczniemy już rundę rewanżową. Hitem niedzielnego ścigania będzie z pewnością mecz w Toruniu, gdzie TSŻ Schoenberger podejmie Aquapark Szarżę Wrocław.

CS Superliga

14:00 – Autojazda Mustang Żołędowo vs. Drwęca Kaszczorek

Bardzo ważne spotkanie dla… trzech drużyn. Mustang tak samo, jak i Drwęca rywalizuje o to, aby w przyszłym roku nadal rywalizować w CS Superlidze. Jeśli podopieczni Arkadiusza Słysza zdołają pokonać derbowego rywala, to wykonają ważny krok ku temu, aby swój cel na ten sezon zrealizować, z kolei mocno skomplikują oni sytuację Drwęcy. Jeśli z kolei uda się sprawić niespodziankę przyjezdnym, wówczas wyrówna się bilans aż trzech ekip. Na wydarzenia na północy kraju spoglądać będzie wicemistrz Polski, czyli Śląsk Świętochłowice. Oni też pozostają w walce o to, by uniknąć degradacji.

14:00 – Aseko Orzeł Gniezno vs. MS Śląsk Świętochłowice

Jeszcze kilka miesięcy temu obie drużyny rywalizowały o to, co najcenniejsze na naszych torach, czyli o mistrzostwo CS Superligi. Dziś ich sytuacja jest diametralnie inna – gospodarze niedzielnego meczu przewodzą w ligowej tabeli i pewnie zmierzają po triumf w rundzie zasadniczej, z kolei świętochłowiczanie walczą o utrzymanie i wydostanie się ze strefy barażowej. Faworytem konfrontacji w Grodzie Lecha będą naturalnie zawodnicy miejscowej drużyny, którzy będą chcieli również wypracować możliwie największą zaliczkę przed rewanżem na Śląsku. Świętochłowiczanie nie zamierzają jednak tanio skóry sprzedawać.

16:00 – TSŻ Schoenberger Toruń vs. Aquapark Szarża Wrocław

Starcie sąsiadów w tabeli. Trzecia drużyna mająca na swoim koncie 6 punktów podejmie wicelidera z dokładnie takim samym bilansem dużych oczek. Szarża jest wyżej od TSŻ-u, bowiem korzystniejszy ma bilans małych punktów. Gospodarze będą chcieli udowodnić, że stać ich na walkę o najwyższy cel, a Paweł Cegielski zrobi wszystko, aby jego zespół zatrzymał Dawida Basa i spółkę. Goście nie zamierzają jednak wywieszać białej flagi, a Witold Strzelec od kilku dni rozpisuje różne warianty taktyczne, by to jego zespół miał o punkt więcej, kiedy zawodnicy miną linię mety ostatniego wyścigu. Szykowane są najcięższe działa na to spotkanie, a menadżerowie często odwiedzają serwisy z lotami między Wyspami, a Polską. Przypadek?

CS 1. Liga

11:30 – OS Omega INFORNET.eu Omega Ostrów vs. LKS Szawer Leszno

Mecz na szczycie i zarazem konfrontacja dwóch niepokonanych dotychczas drużyn na zapleczu CS Superligi. Któraś drużyna straci punkty i będzie musiała gonić najgroźniejszego rywala w walce o awans. Lider – Szawer Leszno nie będzie miał łatwego zadania, a już dziś można zacierać ręce na pojedynki miejscowych – Marcina Kołaty, Szymona Kowalczyka Bartosza Grabowskiego z rakietami leszczyńskiej drużyny – Mateuszem ŚlęzakiemMateuszem Ludwiczakiem, czy Mateuszem Packiem. Ten mecz pokaże również, czy jest ktoś w stanie w tym sezonie pokonać Kowalczyka i Kołatę, którzy jak na razie legitymują się średnią 4,000.

13:00 – PKS Victoria Poczesna vs. Szarża II Wrocław

Starcie dwóch drużyn z dołu tabeli, ale to nie oznacza, że na południu kraju zabraknie emocji. Jedni i drudzy podrażnieni, pocześnianie ostatnim walkowerem za mecz w Lesznie, z kolei wrocławianie faktem, że jeszcze nie zainkasowali punktów w tym sezonie.