W niedzielę poznamy skład CS Superligi 2024 (zapowiedź)

Przed nami ostatnie ligowe emocje w sezonie 2023. Już w najbliższą niedzielę (8 października) dojdzie do rewanżu w barażach o CS Superligę 2024.

LKS Szawer Leszno wygrał w Świętochłowicach 80:78 i jest bliżej utrzymania w CS Superlidze. Leszczynianie przed rokiem również pokonali MS Śląsk w barażach, jednak wówczas to oni atakowali najwyższą klasę rozgrywkową. Teraz pozycje obu ekip są zupełnie inne. 

Świętochłowiczanie przegrali u siebie dwoma punktami, stąd cały czas są w grze o awans do CS Superligi. Wygrana w Lesznie to zadanie trudne, lecz mimo wszystko wykonalne. LKS Szawer jest świadomy wagi niedzielnego meczu, a skład najbardziej utytułowanej ekipy w dziejach jest wyrównany. 

Wiemy, że w CS Superlidze 2024 zobaczymy – TSŻ Schoenberger Toruń, OS Omegę INFORNET.eu Ostrów, Autojazda Mustang Żołędowo, Aseko Ubezpieczenia Orzeł Gniezno oraz PKS Victorię Poczesna. Pozostało jedno wolne miejsce, które zajmie LKS Szawer Leszno lub MS Śląsk Świętochłowice. 

W niedzielę na torze przy Skierki w Toruniu odbędą się dwa mecze z udziałem naszej kadry narodowej. O 12:30 Drwęca zmierzy się z łączoną reprezentacją do lat 18, 21 oraz powyżej 40. roku życia. Trzy godziny później dojdzie do meczu TSŻ Schoenberger kontra Reprezentacja Polski.