Uczczą pamięć ludzi sportu. Podwójne ściganie w Częstochowie

W tym roku Speedway Fan Club Częstochowa będzie obchodził jubileusz 30-lecia istnienia. Działacze stowarzyszenia zdecydowali się to uczcić m.in. na sportowo, a konkretnie turniejem speedrowerowym. Będzie on połączony z kilkoma innymi wydarzeniami.

30 marca na torze speedrowerowym przy ul. Starzyńskiego w Częstochowie odbędzie się III Międzynarodowy Memoriał Ludzi Sportu. Na północy województwa śląskiego uczczą tym samym pamięć tych, którzy odeszli z tego świata w ostatnich latach. Będzie to także oficjalna inauguracja sezonu w tym mieście. To dobra okazja na to, by na sportowo rozpocząć obchody 30-lecia Speedway Fan Clubu, stowarzyszenia, które na co dzień prowadzi klub Lwy Częstochowa.

W tej chwili nieznana jest obsada zawodów. Gospodarze poinformowali jednak, że do Świętego Miasta tego dnia zawitają reprezentanci PKS Victorii Poczesna, MS Śląska Świętochłowice oraz LKS Szawera Leszno i Pavartu Rawicz.

Początek ścigania zaplanowano na godzinę 13. Wówczas odbędzie się ściganie w ramach jubileuszu Speedway Fan Clubu. Na godzinę 14:30 zaplanowano początek Memoriału Ludzi Sportu.