czwartek, 13 majaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Tomasz Bodył: Zawody wnoszą wiele więcej od treningu

Tomasz Bodył (fot. Martyna Brzezińska)

W sezonie 2021 w życie wejdą nowe rozgrywki. Ze względu na swoją ideę zostały nazwane Młodą CS Superligą, a weźmie w nich udział pięć zespołów. Jednym z nich jest OS Omega Ostrów, czyli nowy klub na speedrowerowej mapie Polski.

Speedrower w Ostrowie Wielkopolskim posiada piękną kartę, pełną dat zapisanych złotymi zgłoskami. Dziś jednak przyszła pora na nowe otwarcie ośrodka z województwa wielkopolskiego. OS Omega, bo tak nazywa się klub, który niedawno rozpoczął swoją działalność mocno, stawia na szkolenie młodzieży i sprawia im odpowiednich warunków do rozwoju. Ostrowianie w nadchodzącym sezonie oprócz udziału w CS Superlidze, wystąpią także w Młodej CS Superlidze i CS Superlidze Żaków.

Jeżdżącym trenerem beniaminka jest Tomasz Bodył. Zawodnik, który w 2020 roku powrócił do ścigania po kilku sezonach przerwy. W kadrze ostrowskiego klubu nie brakuje speedrowerzystów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki. I to właśnie im dedykowana jest Młoda CS Superliga. Jaki cel na nowe rozgrywki posiada OS Omega? – Udział w tych zmaganiach traktujemy jako dobry poligon doświadczalny. Nie od dziś wiadomo, że zawody wnoszą wiele więcej od treningu. Nasza drużyna składa się między innymi z zawodników, którzy wracają do jazdy po kilkuletniej przerwie oraz z młodzieży. Więc takie zawody będą bardzo pożyteczne dla naszego zespołu – kwituje trener ostrowskiej drużyny.

Skoro zespół z Wielkopolski traktuje Młodą CS Superligę, jako dobry trening to czy ostrowianie są już w stanie przedstawić wstępny skład rywalizujący w nowych zmaganiach? – O tym, kto pojedzie w Młodej CS Superlidze, będziemy decydować na bieżąco. Wszystko to zależy od potrzeb naszych zawodników. Chciałbym utrzymać w miarę możliwości rytm startowy każdego z moich podopiecznych – mówi Bodył.

Jednym z pomysłodawców nowej ligi jest Paweł Cegielski. Torunianin w rozmowie z naszym serwisem opowiedział o tym, skąd pojawił się plan powołania do życia nowych rozgrywek. Idea Młodej CS Superligi mocno przypadła do gustu naszemu rozmówcy – Koncept tej ligi bardzo mi się podoba. Tak jak już mówiłem, dzięki tym rozgrywkom można utrzymać rytm startowy większej ilości zawodników bez względu na ich wiek. Speedrowerzyści, którzy nie dostaną szansy startu w CS Superlidze, będą mogli wystartować również w innych zawodach ligowych. Sądzę, że każdy, kto jeździ na speedrowerze, marzy o tym, by wystartować w lidze i reprezentować swój klub.

Na ten moment OS Omega Ostrów rozpocznie zmagania w Młodej CS Superlidze, w niedzielę, 25 kwietnia 2021 roku w Toruniu, gdzie zmierzy się z TSŻ-em Schoenberger.

źródło: inf. własna

Zobacz również