Sypnęło kontraktami w Toruniu. TSŻ chwali się nowymi nabytkami

Na nieco ponad 40 dni od ligowej inauguracji, toruński TSŻ postanowił ogłosić pierwsze nazwiska w swojej klubowej kadrze. Brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski w klubowym zaciszu wypracował kilka ciekawych porozumień i kontraktów.

Pierwszym nowym nabytkiem jest doskonale znany w ekipie Borys Wojciechowski. Wychowanek TSŻ-u ostatni sezon spędził w Dywizji B, gdzie zdobył 112 punktów i sześć bonusów dla Drwęcy Kaszczorek. Po sezonie nie narzekał na brak ofert, a niektórzy byli bardzo zdeterminowali, aby parafować z nim umowę. Ostatecznie wszystkie propozycje odrzucał, by wrócić do domu.

Drugim nazwiskiem w kadrze ekipie z Grodu Kopernika jest Brytyjczyk Zac Payne. Dla Drużynowego Wicemistrza Europy sprzed czterech lat będzie to debiut w polskich rozgrywkach ligowych. Czas pokaże, czy zapracuje na powołanie.

Kolejną nową twarzą jest ten, który wywołał sporą niespodziankę decyzją o odejściu z Orła Gniezno – Arkadiusz Szymański. Mistrz kraju z drużyną od lat żyje w przyjaźni z toruńską drużyną i choć ta wielokrotnie namawiała go do zmiany otoczenia, to ten zdecydował się dopiero teraz. Dla zawodnika będzie to z pewnością nowa sytuacja i duże wyzwanie. W Toruniu wierzą, że osiągnie podobne wyniki, co w ubiegłym roku, kiedy to osiągnął średnią biegową 3,130. Złożyło się na to 112 punktów z siedmioma bonusami w 54 biegach.