Sprawdź swoją wiedzę o speedrowerze #2

Nowa inicjatywa CS Superligi, czyli quiz wiedzy o speedrowerze przyjął się w środowisku bardzo dobrze, co potwierdza fakt, że blisko dwieście osób wzięło udział w pierwszym naszym mini konkursie. To nas cieszy i zapraszamy na drugi quiz!

W każdym quizie czeka nas was szesnaście pytań, czyli dokładnie tyle, ile biegów ma spotkanie. Jednak tematyka pytań nie będzie ograniczać się wyłącznie do wątków ligowych.

W każdym pytaniu tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Swoim wynikiem koniecznie pochwalcie się w mediach społecznościowych. W tym celu czekają na Was specjalne przyciski pod quizem.

W porównaniu z pierwszym quizem, tym razem na początek należy podać swoje imię lub nick/pseudonim.

87

1 / 16

Wyścig speedrowerowy trwa cztery okrążenia, a sam mecz z szesnastu wyścigów. Spotkanie ligowe podzielone jest niejako na dwa etapy - podstawowego oraz biegów nominowanych. W CS Superlidze oraz w CS 1. Lidze gonitwy nominowane mają tyle samo biegów. Wskaż z ilu wyścigów się składają.

2 / 16

Kto znajduje się na zdjęciu?

3 / 16

Mocnym bodźcem do powstania speedrowera w tym miejscu był zorganizowany w czerwcu 2017 roku amatorski turniej „Sport i biesiada na Wygodzie”. Doszło wtedy do pokazów speedrowera z udziałem zawodników rywala "zza miedzy", a rolę sędziego w trakcie turnieju sprawował obecny prezes Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych – Marcin Niedzielski. O którym klubie mowa?

4 / 16

Aleksander Zieliński to m.in. Mistrz Świata Par Weteranów. Oprócz tego jest jednym z "ojców" speedrowera w Toruniu i miał także kontakt ze speedrowerem na Wyspach Brytyjskich. Dziś mieszka w pewnym nadmorskim mieście i nie odcina się od swojej pasji, a wręcz przeciwnie. Marzy, by kiedyś utworzyć speedrower w...?

5 / 16

W trwającym okienku transferowym na brak ruchów narzekać nie możemy. Kluby zmieniają nie tylko czołowi zawodnicy rozgrywek ligowych, ale także ci o statusie obcokrajowców. Największą liczbę z nich pozyskała Szarża Wrocław, która parafowała umowy z czwórką stranieri. Wskaż zawodnika, który jest Walijczykiem.

6 / 16

Remigiusz Burchardt to zawodnik powszechnie znany i lubiany. Nazwanie go speedrowerowym obieżyświatem przesadą nie będzie, bo trzeci zawodnik ME 2018 w swoim CV sportowym ma starty w wielu drużynach, nie tylko tych polskich. Wskaż te pięć miejscowości, które dane było reprezentować „Remkowi” podczas ogólnopolskich rozgrywek.

7 / 16

Rowery nie mogą posiadać błotników, pedałów zatrzaskowych ani metalowych, klipsów i pasków na stopy, nakrętek skrzydełkowych, wszelkiego rodzaju przerzutek, ani żadnych innych elementów, które - zdaniem sędziego - zawodów mogą stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla uczestników wyścigu. A czy rower do speedrowera ma hamulce?

8 / 16

W sezonach 2004-2013 w Indywidualnych Mistrzostwach Polski mieliśmy dominację Marcina Szymańskiego. Zawodnik LKS Szaweru Leszno wywalczył siedem tytułów i tylko dwa razy musiał uznać wyższość rywala, który raz po złoto sięgnął w roli zawodnika ZKS-u Zielona Góra, a raz był klubowym partnerem Szymańskiego. Wskaż tego zawodnika.

9 / 16

Drużyny z południa naszego kraju wywalczyły szesnaście medali Drużynowych Mistrzostw Polski - trzy złote, cztery srebrne i dziewięć brązowych. Wskaż drużynę z województwa śląskiego, która jako pierwsza zdobyła krążek DMP.

10 / 16

Rozgrywki ligowe w Polsce, to nie tylko CS Superliga i CS 1. Liga. W sezonie 2021 po raz pierwszy rozegrano Młodą CS Superligę, która ma być dobrym fundamentem pod rozwój ligi rezerw, która ma być totalnym zapleczem dla podstawowych rozgrywek. Wskaż, jakie było podium tych rozgrywek w ubiegłym roku.

11 / 16

Obecnym prezesem Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych jest były zawodnik rodem z Torunia - Marcin Niedzielski. Wcześniej przez wiele lat u władzy polskiego speedrowera stał jego ojciec. Wskaż imię starszego z rodu.

12 / 16

Trzech wychowanków Lwów Częstochowa przeniosło się przed sezonem 2022 do PKS Victorii Poczesna, a są to: Sebastian Paruzel, Daniel Ordon oraz Marcel Gabor. Jednemu z nich udało się z klubem z Gminy Bargły sięgnąć m.in. po Drużynowe Mistrzostwo Okręgu Południowego, co miało miejsce w 2019 roku. Wskaż któremu.

13 / 16

Speedrower potocznie nazywany jest młodszym bratem żużla. Nic dziwnego, bo oba sporty łączy bardzo wiele, a i wielu żużlowców zaczynało właśnie od mniejszych torów. Jednak nie tylko. Przez speedrower przewinęli się także m.in. lekkoatleci. Wskaż, która z wymienionych osób ścigała się na rowerze speedrowerowym.

14 / 16

Witold Strzelec - w minionym sezonie po szesnastu latach przerwy wystartował w meczu ligowym. Wraz z zakończeniem rozgrywek jego zakres współpracy z Szarżą Wrocław znacznie wzrósł, bowiem w 2022 roku będzie on nie tylko zawodnikiem drugiej drużyny w CS 1. Lidze, ale również menadżerem ekipy walczącej o medale, a także objął stanowisko... dyrektorskie w klubie z Dolnego Śląska. Do jakich spraw nominowano sympatycznego "Witka"?

15 / 16

„Emocje bez hamulców” - takie hasło towarzyszy rozgrywkom speedrowera w sezonie 2022. Hasło to zastąpiło wyrażenie, które obowiązywało przez dwa lata i było związane z projektem CS Superligi. Wskaż, jak brzmiało hasło promujące sport speedrowerowy w latach 2020-2021.

16 / 16

Na torze w którym mieście wykonano fotografię?

Your score is

The average score is 68%

0%