Sprawdź swoją wiedzę o speedrowerze #1

Na łamach CSSuperliga.pl ruszamy z nowym cyklem. Od dziś, raz w tygodniu będziecie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o speedrowerze. W każdym quizie czeka nas was szesnaście pytań, czyli dokładnie tyle, ile biegów ma spotkanie. Jednak tematyka pytań nie będzie ograniczać się wyłącznie do wątków ligowych.

W każdym pytaniu tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Swoim wynikiem koniecznie pochwalcie się w mediach społecznościowych. W tym celu czekają na Was specjalne przyciski pod quizem.

161

1 / 16

Dużo emocji towarzyszyło meczowi 2. kolejki DMP w 2017 roku. MS Śląsk Świętochłowice rywalizował u siebie z Szawerem Leszno, a sędzia zawodów Paweł Szychalski na brak pracy narzekać nie mógł. Wielokrotnie musiał upominać uczestników spotkania, a gęsta atmosfera sprawiła, że aż trzech zawodników zostało ukaranych żółtymi kartkami. Wskaż ich nazwiska.

2 / 16

Najlepszym wynikiem punktowym w CS Superlidze w sezonie 2021 było 231 oczek, które wywalczył Mikołaj Menz. Zawodnik Orła Gniezno był niejako "maszyną" do zdobywania punktów i bonusów. Który z wymienionych zawodników również osiągnął rezultat na poziomie ponad dwustu punktów?

3 / 16

Drużyny z jedenastu miast (niektóre startowały pod dwiema różnymi nazwami, jak chociażby GKS / KS Orzeł czy też MKS / MS Śląsk) sięgały po medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Lider klasyfikacji - klub z Leszna ma ich na swoim koncie 18, z czego 11 złotych. Która z podanych ekip tylko raz wygrała rozgrywki ligowe?

4 / 16

W ostatnich latach sztab szkoleniowy MS Śląska Świętochłowice opierał się na członkach jednej rodziny - Basów. Najpierw drużynę przez wiele sezonów prowadził Krzysztof, a w minionym sezonie czyli to Mirosław i Dawid. Teraz w świętochłowickiej ekipie ujrzymy tylko popularnego "Mirona", który ma pełnić rolę menadżera. Wskaż imię i nazwisko zawodnika, który ma być trenerem.

5 / 16

Choć dziś wielu ośrodków speedrowerowych nie ma - nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale już ogółem na mapie kraju, to wciąż na torach oglądamy zawodników z tych miast. Tak jest też w przypadku chociażby Tomasza Szwajorka, który w sezonie 2021 bronił barw Lwów Avia Częstochowa, a wcześniej Orła Gniezno. Podaj miasto, z którego pochodzi zawodnik i w którym stawiał pierwsze kroki i świętował sukcesy.

6 / 16

Rafał Dobrucki, Patryk Dudek, Adrian Gała, Kacper Gomólski, czy Sebastian Szostak - to tylko kilku z wielu zawodników jeżdżących na żużlu, którzy pierwsze kroki związane z jazdą w lewo stawiali na mniejszych torach, a zamiast motocykla dosiadali rowerów. Byli też jednak tacy, którzy właśnie z żużla trafili do speedrowera. Wskaż tego zawodnika.

7 / 16

Sezon 2021 był dla Szarży Wrocław debiutanckim w rozgrywkach ligowych. Ekipa spod znaku „Ratela” zajęła piąte miejsce i w kolejnym roku celuje znacznie wyżej. Między innymi dlatego w klubowym zestawieniu doszło do sporej rewolucji - dołączyło kilku medalistów mistrzostw świata i Europy. Niektórzy z kolei musieli pożegnać się z klubem. Wskaż nazwisko zawodnika ze Śląska, który odszedł z Szarży Wrocław.

8 / 16

W sezonie 2022 w rozgrywkach ligowych nie wystartuje czwarta drużyna CS Superligi Dywizji A - Lwy Częstochowa. Liczba drużyn w lidze jednak nie ulegnie zmianom, bowiem na mapę krajową powróciła po dziesięciu latach ekipa z Zielonej Góry. Wskaż pod jaką nazwą ma występować team z Grodu Bachusa.

9 / 16

Zgodnie z Międzynarodowym Regulaminem Sportu Speedrowerowego szerokość kierownicy, mierzona w linii prostej od jednego końca do drugiego, nie może przekraczać...

10 / 16

W ostatnich latach speedrower dwukrotnie trafiał na szklane ekrany, a to za sprawą reportaży pewnej stacji, która gościła podczas Mistrzostw Europy w Częstochowie oraz na Mistrzostwach Świata w Poczesnej. Dziennikarze tej stacji - Tomasz Lorek oraz Krystian Natoński odwiedzili także Wrocław, gdzie nagrano materiał z prezesem Adrianem Kocurem i zawodnikiem Damianem Natońskim. Jaka to stacja?

11 / 16

W czerwcu 2020 roku w rozgrywkach polskiej ligi speedrowera zadebiutował zawodnik narodowości rosyjskiej. Wiaczesław Monachow, bo to o nim mowa pojawił się w barwach MS Śląska Świętochłowice i wywalczył trzy punkty (1,2). W meczu przeciwko której drużynie zaprezentował się żużlowiec, ówczesny reprezentant MSC Wolfe Wittstock?

12 / 16

Przez polskie rozgrywki ligowe przewinęło się wielu zawodników o statusie obcokrajowców. Kilku z nich zdecydowało się na starty w drużynie Lwów Avia Częstochowa, ale żaden z nich nie wybił się na tyle, by zostać gwiazdą ekipy spod Jasnej Góry. Który z wymienionych niżej, nie był zawodnikiem Lwów?

13 / 16

Wspomniana w poprzednim pytaniu drużyna z Leszna po medale Drużynowych Mistrzostw Polski sięgała pod nazwami m.in. Eurex Leszno oraz Szawer Leszno. Mała dominacja tej ekipy przypada w latach 2006-2015, kiedy to leszczynianie zdobyli 6 z 10 możliwych złotych medali DMP. Wskaż drużynę, która dwukrotnie przerwała dominację teamu z Wielkopolski.

14 / 16

13 listopada w Gnieźnie odbyła się pierwsza od wielu lat speedrowerowa gala wieńcząca sezon, która połączona była z balem speedrowerzysty. Uczestnicy nie tylko mieli okazję pobawić się we wspólnym gronie i spotkać się w innych strojach, niż te speedrowerowe, ale również odbierali nagrody, które były efektem środowiskowego plebiscytu. Kto z wymienionych został "Arbitrem Roku"?

15 / 16

67 zawodników wystartowało w ubiegłym sezonie w minimum jednym biegu rozgrywek ligowych w CS Superlidze w Dywizji B - 34 znalazło się w gronie sklasyfikowanych i 33 wśród tych, którzy mieli mniej wyścigów, niż zakłada konieczność. Wskaż zawodnika, którego sklasyfikowano na 21. miejscu.

16 / 16

Niedopuszczalny jest bieg z rowerem - zawodnik musi natychmiast na niego wsiąść, wykonując nie więcej niż określoną w regulaminie liczbę kroków. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy zawodnikowi do zakończenia wyścigu pozostało mniej niż pół okrążenia - tu dozwolone jest prowadzenie roweru, pod warunkiem że pozostaje on na torze, a prowadzący nie utrudnia jazdy innym zawodnikom. A ile maksymalnie kroków wykonać może zawodnik?

Your score is

The average score is 49%

0%