Sezon ligowy w innym formacie

Polska Federacja Klubów Speedrowerowych przedstawiła klubom dwa warianty możliwości rozegrania CS Superligi w sezonie 2020. Decyzją większości głosów zdecydowano się wprowadzić korektę w rozkładzie jazdy i zastosować wariant z mniejsza liczbą kolejek.

Do rywalizacji przystąpi dziewięć zespołów. Awans do fazy play-off uzyskają cztery najlepsze zespoły po siedmiu kolejkach, a triumfator będzie miał prawo wyboru przeciwka oraz toru na którym odbędzie się pierwszy pojedynek. Decyzja będzie musiała zostać podjęta do 9 września, jeżeli chodzi o drugi mecz półfinałowy rzecz jasna zmierzą się w nim dwa pozostałe zespoły, a prawo wyboru na którym torze odbędzie się pierwszy mecz ma ta wyżej sklasyfikowana.

W wielkim finale zmierzą się dwie ekipy, które wygrają swoje półfinały, zaś o brąz pojadą przegrani. Tu jak chodzi o lokalizacje pierwszego meczu również prawo wyboru mają zespoły wyżej sklasyfikowane po siedmiu kolejkach. Co istotne w przypadku remisów w dwumeczach odbędzie się zestaw biegów nominowanych.