sobota, 22 styczniaCS Superliga

Sandra Bielaczek: Nie spodziewałam się, że zostanę kapitanem reprezentacji kobiet (wywiad)

Sandra Bielaczek (fot. Waldemar Deska)

Sandra Bielaczek, prywatnie jest siostrą speedrowerzystów Kamila i Patryka Bielaczków, którzy są jednymi z podstawowych MS Śląska Świętochłowice. Świętochłowiczanka jednak wcale nie musi być w cieniu swoich braci i skutecznie pracuje na swoją markę. Ostatnio została kapitanem żeńskiej kadry.

Bartosz Fryckowski (cssuperliga.pl): Po wielu latach w ubiegłym roku powróciłaś do speedrowera. Dlaczego? 
Sandra Bielaczek (MS Śląsk Świętochłowice): Nie spodziewałam się, że po prawie ośmiu latach przerwy wrócę jeszcze do speedrowera. W tamtym roku zmotywowali mnie kibice Śląska oraz narzeczony, do tego, abym wróciła do jazdy. 
 
Twoi bracia Kamil i Patryk od lat z powodzeniem rywalizują na speedrowerowych torach. Posiadają ogromne doświadczenie oraz sporą wiedzę. Możesz liczyć na ich wsparcie? 
Oczywiście, że mogę na nich liczyć. Zawsze mi pomagają, doradzają i dają cenne wskazówki. 
 
Żeński speedrower w naszym kraju rozwija się w szybkim tempie. Jaka jest przed nim przyszłość?  
Speedrower w Polsce bardzo dobrze się rozwija, co mnie bardzo cieszy. Osiem lat temu, gdy zaczynałam swoją przygodę ze speedrowerem ilość ścigających się kobiet, była bardzo ograniczona. Aktualnie ta liczba z miesiąca na miesiąc wzrasta. 
 
Widzisz jakieś rozwiązania systemowe, które mogą pomóc dziewczynom w rozwoju? Są zgrupowania, jest możliwość startu jako kadeci, ale czy coś jeszcze twoim zdaniem można wprowadzić, aby żeński speedrower w Polsce się rozwijał? 
Fajnie byłoby, gdyby były jakieś obozy integracyjne i więcej treningów z dziewczynami. 
 
Za Wami trzy zgrupowania kadry pań, w każdym z nich uczestniczyłaś. Jak oceniasz tą inicjatywę? 
Oceniam je bardzo pozytywnie. Razem z dziewczynami się bardzo dobrze zgrałyśmy i dzięki temu 2 października, podczas testmeczu pokażemy naszą siłę, a zarazem determinację. 
 
Selekcjonerem Waszej kadry jest Paweł Rajczyk. Podoba Ci się współpraca z trenerem? 
Bardzo mi się podoba jego podejście do nas. Na każdym zgrupowaniu motywuje nas, ale również uczy, za co mogę mu serdecznie podziękować. 
 
Twoja współpraca z trenerem kadry jest bardzo istotna, gdyż podczas zgrupowania na torze w Kaszczorku zostałaś wybrana kapitanem reprezentacji. Z czym wiąże się ta funkcja? 
Ogólnie nie spodziewałam się, że zostanę kapitanem reprezentacji kobiet, za co bardzo serdecznie dziękuję. Było to dla mnie wielkim zaskoczeniem. Funkcja ta wiąże się z wielką odpowiedzialnością, gdyż muszę mobilizować drużynę. A jak wiadomo każda kobieta, ma swoje humory (śmiech). 
 
Przejdźmy do rozgrywek ligowych. MS Śląsk Świętochłowice sięgnie twoim zdaniem po kolejny tytuł? 
Aktualnie MS Śląsk jest w bardzo mocnej dyspozycji, co może potwierdzić fakt, że przez rundę zasadniczą nie przegrali żadnego spotkania. Mam nadzieję, że po raz trzeci zdobędą złoty krążek.

źródło: inf. własna

Zobacz również