sobota, 19 czerwcaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Puchar Polski: Dwa triumfy Orła i jeden Mustanga

Paweł Kozłowski (fot. Waldemar Deska)

W minioną sobotę na torze w Częstochowie rozegrane zostały trzy turnieje w ramach Drużynowego Pucharu Polski. Zawodnicy na obiekcie przy ul. Starzyńskiego 10a rywalizowali w zmaganiach: OpenJuniorDrużyn Mieszanych.

Jako pierwsi na tor wyjechali zawodnicy do 18 roku życia. Od początku tony rywalizacji nadawały zespoły z północy naszego kraju, czyli ULKS Mustang Żołędowo i TSŻ Schoenberger Toruń, a wmieszać się w to wszystko próbowali gospodarze. Walka o medale trwała do ostatniego wyścigu, a ostatecznie najcenniejsza zdobyć trafiła do żołędowian, a dwoma kolejnymi pozycjami zadowolić musiały się teamy z Torunia i Częstochowy. Pełne wyniki zawodów można znaleźć TUTAJ.

Kolejnym turniejem tego dnia była walka o puchary w kategorii Open. Tutaj od początku rywalizacja przebiegała pod dyktando KS Aseko Orła Gniezno, który wysforował się na prowadzenie w pierwszych biegach i nie oddał go do samego końca. O dwóch kolejnych miejscach decydował wyścig dodatkowy, w którym to Dawid BasMS Śląska Świętochłowice pokonał Damiana NatońskiegoHydro-Bud Szarży Wrocław. Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.

Zwieńczeniem dnia była rywalizacja drużyn mieszanych, gdzie do rywalizacji przystąpiły tylko trzy zespoły, a najlepiej na torze poradził sobie ponownie gnieźnieński Orzeł, który na swoim konie wywalczył 53 punkty i wyprzedził o pięć oczek Mustang Żołędowo oraz o dwanaście częstochowskie Lwy Avia. Pełne wyniki zawodów można znaleźć TUTAJ.

Zobacz również