Powrót do historii w Żołędowie? (zapowiedź)

Po trzech tygodniach przerwy powracają speedrowerowe rozgrywki ligowe, a więc CS Superliga i CS 1. Liga. Hitowo zapowiadają się spotkania w Żołędowie i Poczesnej. Czyste emocje bez hamulców, czas start!

CS Superliga

12:00 – TSŻ Schoenberger Toruń vs. MS Śląsk Świętochłowice

Pojedynki toruńsko-świętochłowickie od zawsze stanowiły mecze przyjaźni. Teraz także można się spodziewać przyjaznej i serdecznej atmosfery w parku maszyn, a na torze fantastycznej rywalizacji. Faworytem niedzielnego meczu jest TSŻ Schoenberger, który ma chrapkę na piąte w historii klubu mistrzostwo i jest wiceliderem w ligowej tabeli. Podopieczni Marcina Erbisza mogą czyhać na błędy torunian, zwłaszcza Jakub Jajeśniak i Patryk Bielaczek mogą napsuć krwi żółto-niebiesko-białym.

14:00 – Autojazda Mustang Żołędowo vs. Aseko Orzeł Gniezno

Starcia Mustanga z Orłem przed laty budziły sporo emocji i były uznane za jedne z najbardziej zażartych meczów w speedrowerze. Chociaż w ciągu ostatnich sezonów spotkania obu ekip były spokojne, to teraz możemy spodziewać się fenomenalnego widowiska. Żołędowianie są w bardzo dobrej dyspozycji i zwłaszcza na własnym torze są ekipą gotową na triumfy z każdym, także z mistrzem kraju i liderem tabeli CS Superligi. Autojazda Mustang pokonał już w tym sezonie u siebie m.in. TSŻ Schoenberger Toruń. Czy żołędowianie pójdą za ciosem?

Na niedzielny mecz warto też spojrzeć w kontekście pojedynków poszczególnych zawodników, otóż naprzeciw sobie staną czołowi seniorzy na świecie, a zarazem weterani Marcin Szymański i Paweł Kozłowski oraz speedrowerzyści, którzy już wkrótce będą stanowić o sile polskiego speedrowera w naszym kraju, a więc Radosław Morawiak i Mikołaj Menz. Ponadto kibice zgromadzeni na torze przy Słonecznej ujrzą tak uznane marki jak Robert Bedra, Sebastian Morawiak, Jakub Kuś, Szymon Rząd, Łukasz Łaniecki, czy Piotr Kupczyk.

Ciężkim zadaniem jest wskazanie faworyta tego meczu, co potwierdza, iż będzie to rasowy hit 8. kolejki CS Superligi.

15:30 – Drwęca Kaszczorek vs. Aquapark Szarża Wrocław

Klarownym pretendentem do wygranej przy Skierki jest Aquapark Szarża Wrocław. Miejscowi borykają się w tegorocznych rozgrywkach z wieloma problemami, co uniemożliwia im walkę z czołowymi ekipami CS Superligi, do których należą „Ratele”. Z pewnością ten pojedynek ma prawo przynieść kilka niespodzianek i należy w nie wierzyć, nie powinny jednak one rzutować na ostateczny wynik meczu.

CS 1. Liga

11:00 – LKS Szawer Leszno vs. ZKS Zielona Góra

Walczący o awans do CS Superligi LKS Szawer Leszno podejmie u siebie walecznych zielonogórzan. Ekipa z Leszna to prawdziwy walec, który spokojnie mógłby się liczyć w walce o medale DMP. Mateusz Ludwiczak, Mateusz Ślęzak, Mateusz Pacek, Mikołaj Michalski i Patryk Kriger staną naprzeciwko doświadczonych Krystiana Górniaczyka, Pawła Kokota, Michała Rodzenia, Artura Bujnowskiego, a także doskonale znającego leszczyński tor Bartosza Wojtala.

Mimo, iż liczby wskazują, że ten mecz padnie łupem leszczynian, to ekipa z grodu Bachusa ma sporo argumentów, które mogą sprawić ciekawe i pełne emocji widowisko.

14:00 – PKS Victoria Poczesna vs. OS Omega INFORNET.eu Ostrów

Hit zaplecza CS Superligi, niepokonane w tym sezonie „Bażanty” udadzą się do Poczesnej. Gospodarze o ile będą w podstawowym zestawieniu mogą być pierwszą ekipą, która zatrzyma ostrowian. Zespół z Ostrowa boryka się z plagą kontuzji, lecz nadal jest najlepszą drużyną CS 1. Ligi. Czy Sebastian Paruzel i Tomasz Włodarczyk zatrzymają Piotra Jamroszczyka, Marcina Kołatę, Bartosza Grabowskiego i Szymona Kowalczyka? Odpowiedź poznamy już w niedzielę!