poniedziałek, 29 listopadaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Powołania, zgrupowania i turnieje. Istotne informacje odnośnie Reprezentacji Polski

Marcin Szymański, Michał Nowak i Damian Natoński (fot. Bartosz Fryckowski)

Od tego roku sprawy wokół Reprezentacji Polski ulegną wyraźnej zmianie. Ustanowiono stanowisko koordynatora kadry oraz powołano nowych selekcjonerów. Na tym jednak nie koniec nowości. Czas na garść najnowszych wieści z krajowego obozu.

Ciekawą inicjatywą okazały się być mecze towarzyskie z udziałem biało-czerwonych. Na ten moment zaplanowano dwa takie spotkania, których terminy z różnych przyczyn musiały ulec zmianie. W związku z przełożeniem Turnieju o Trójząb Wodnika Kaszczorka selekcjoner męskiej kadry narodowej – Tomasz Pokorski ogłosi powołania dopiero po zgrupowaniu kadry. Zaproszenie na to wydarzenie otrzyma spora ilość zawodników, a podczas niego zostanie wyłoniona ścisła kadra na rok 2021. Oczywiście istnieje możliwość, iż do grona wybranego przez częstochowianina i koordynatora kadry Pawła Woźnego dołączy, któryś z wyróżniających się w trakcie sezonu speedrowerzystów

Stara mądrość mówi, iż każdy kij ma dwa końce. Jeżeli ktoś z powołanych zawodników będzie prezentował się słabo, to może stracić swoje miejsce w reprezentacji. Konsultacja będzie miała miejsce po zniesieniu obostrzeń dotykających sportu.

Podobne wydarzenie zaplanowano dla żeńskiej kadry. Tu można przedstawić więcej konkretów. Zgrupowanie reprezentacji Pań będzie miało miejsce, 2 maja 2021 roku we Wrocławiu. Selekcjoner Paweł Rajczyk zaprasza do stolicy Dolnego Śląska wszystkie przedstawicielki płci pięknej zgłoszone do jazdy w sezonie 2021. Na kanwie konsultacji zorganizowanych tego dnia Paweł Rajczyk i Paweł Woźny powołają kadrę kobiet.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż w związku ze zmianą dat spotkań towarzyskich z udziałem biało-czerwonych koordynator kadry spotka się z selekcjonerami Tomaszem Pokorskim i Pawłem Rajczykiem, tuż przed 1. kolejką CS Superligi. Funkcja, którą sprawuje obecnie prezes Aseko Orła Gniezno jest owocem ostatniego walnego zebrania Polskiej Federacji Klubów Speedrowerowych. Koordynator uczestniczy w wyborze składu kadr, co ma ograniczyć faworyzację. Woźny prowadzi rozmowy z klubami w kwestii spotkań towarzyskich, zgrupowań czy turniejów. Ponadto selekcjonerzy składają na ręce wiceprezesa PFKS-u comiesięczne sprawozdania ze swojej pracy.

Nową pozycję w kalendarzu stanowić będą Turnieje Zaplecza Kadry. Te mają dawać możliwość na znalezienie się w gronie reprezentantów, którym nie udało się przebić przez gęste sito najlepszych u progu sezonu oraz będą stanowić dodatkową okazję do startów dla wielu speedrowerzystów. Od dawna wiadomo, iż pierwsza z imprez odbędzie się 6 czerwca 2021 roku w Świętochłowicach. Poznaliśmy już organizatorów dwóch kolejnych rund. 18 lipca zmagania będą miały miejsce w Ostrowie Wielkopolskim, a 8 sierpnia w Zielonej Górze. Dokładne godziny zostaną ogłoszone na dwa tygodnie przed zawodami. Możliwe jest rozegranie jeszcze jednego turnieju na torze w Gnieźnie. Organizatorzy będą mieli też prawo nominacji swoich zawodników.

Jeżeli ktoś nadal odczuwa głód nowych informacji, to się nie zawiedzie. Partnerem PFKS-u oraz Reprezentacji Polski została firma just4football. Jest ona dystrybutorem marki ZINA. Za sprawą tej kooperacji odziani w odzież tejże firmy będą członkowie zarządu PFKS, sędziowie, selekcjonerzy oraz koordynator kadry.

Zobacz również