Pora wyłonić finalistów (zapowiedź)

W niedzielę, 3 października 2021 roku dojdzie do rewanżowych spotkań w półfinałach CS Superligi. O awans do wielkiego finału zawalczą TSŻ Schoenberger z Aseko Orłem oraz MS Śląsk z Lwami Avia. Kto stanie przed szansą zdobycia złotego medalu?

Z 11 ekip na placu boju zostały już tylko cztery. Najbliżej walki o złote medale są na dzień dzisiejszy Aseko Orzeł Gniezno i MS Śląsk Świętochłowice. Gnieźnianie, aby awansować do wielkiego finału, nie mogą przegrać w Toruniu wyżej niż trzynastoma punktami. TSŻ Schoenberger może nadrobić tę stratę, lecz musi zanotować wybitny mecz, bez popełniania rażących błędów. Podopieczni Marcina Puka są zbyt doświadczoną drużyną, aby tanio oddać udział w finale. Czekają nas zatem nie lada emocje. Nie można wykluczyć scenariusza, w którym kwestia awansu do czołowej dwójki rozstrzygnie się w ostatnim biegu.

Na świętochłowickiej Skałce spotkają się MS Śląsk i Lwy Avia. Gospodarze posiadają osiemnaście punktów zaliczki z pierwszego meczu. Nawet brak Patryka Bielaczka nie powinien wprowadzać w ich szeregach szczególnych nerwów. Biorąc pod uwagę przebieg sezonu 2021 to biało-niebiescy zasłużyli na udział w wielkim finale, ich forma była bardzo równa, a zespół idealnie się uzupełniał. Częstochowianie natomiast mogliby napisać niesamowite opowiadanie. Najpierw długo walczyli o utrzymanie, potem awansowali do najlepszej czwórki, po czym wysoko przegrali w półfinale u siebie. Odrobienie strat z własnego obiektu i triumf w Świętochłowicach literacko kwalifikowałby się pod science fiction, ale w sporcie jak doskonale wiemy, wszystko jest możliwe i takiej niespodzianki wykluczyć nie można.

Prawdopodobnie w finale czeka nas powtórka z ubiegłego sezonu, kiedy to MS Śląsk Świętochłowice spotkały się z Aseko Orłem Gniezno. Lecz czy tak się stanie dowiemy się w niedzielę.