PKS Victoria z historycznym tytułem

Rozgrywki dla najmłodszych zawodników z roku na rok coraz mocniej się rozwijają. Polska Federacja Klubów Speedrowerowych widząc zapotrzebowanie na postawienie kolejnego kroku, postanowiła utworzyć Drużynowe Mistrzostwa Polski Żaków.

Początkowo akces do udziału zgłosiły cztery ekipy: PKS Victoria Poczesna, ULKS Mustang Żołędowo, TSŻ Schoenberger Toruń i LKS Szawer Leszno.

Ostatecznie w rozgrywkach zabrało ostatniej z wymienionych drużyn, a przyczyną tego stanu rzeczy okazała się być pandemia i obawa o najmłodszych zawodników. Spotkania w ramach CS Superligi Żaków odbywały się przed meczami dorosłych drużyn.

Na inaugurację 5 lipca, w Poczesnej miejscowa PKS Victoria zmierzyła się z ULKS-em Mustangiem Żołędowo. Gospodarze triumfowali 56:41, najskuteczniejsi w ich szeregach byli Aleks Radło (16+3) i Piotr Kweczke (17+1). W barwach podopiecznych Arkadiusza Słysza z dobrej strony pokazali się Oskar Rzońca (14) i Arkadiusz Pilarski (11).

Dwa tygodnie później 19 lipca, do Żołędowa przyjechał TSŻ Schoenberger Toruń. Tam triumf w stosunku 56:44, odniosły młode Mustangi. Najlepiej w ich w barwach punktowali Maciej Siwka (17) i Oskar Praca (15+1), w ekipie prowadzonej przez Dawida Jeziorka fantastyczny mecz Adriana Olkowskiego (18+1) i Xawerego Jeziorka (11).

Meczem na zwieńczenie DMPŻ, było spotkanie TSŻ-u Schoenberger Toruń, z PKS Victorią Poczesna. Podopieczni Pawła Rajczyka pewnie zdominowali młodszych kolegów z Torunia. Warto tu zaznaczyć, iż jednym zawodnikiem jadącym na 26’ calowych kołach w TSŻ-cie był Adrian Olkowski. Odbiło się to na wyniku, goście wygrali spotkanie 63:36. Najlepiej w ich barwach spisali się Aleks Radło (18+2) i Mikołaj Podwyszyński (18+1), w TSŻ-cie najlepiej wypadł Adrian Olkowski (13).

Tym samym PKS Victoria Poczesna sięgnęła po pierwszy historyczny tytuł Drużynowych Mistrzów Polski do lat 12 z kompletem 4 oczek na koncie i aż 42 małych punktów. Srebro przypadło dla żołędowian, zaś brąz dla TSŻ-u Schoenberger Toruń. Najskuteczniejszym zawodnikiem CS Superligi Żaków był Aleks Radło. W 10 biegach uzyskał on średnią 3,900. Podium uzupełnili Piotr Kweczke (3,600) i Adrian Olkowski (3,556).