PFKS czeka na deklaracje uczestnictwa w rozgrywkach ligowych

Polska Federacja Klubów Speedrowerowych informuje, że do końca listopada kluby proszone są o jednoznaczne deklaracje udziału w rozgrywkach ligowych w sezonie 2022. Od liczby zgłoszeń uzależnione są m.in. kształty rozgrywek.

W sezonie 2022 zawodnicy nadal będą rywalizować na trzech płaszczyznach ligowych – w CS Superlidze, Młodej CS Superlidze oraz CS Superlidze Żaków. Priorytetem władz polskiego speedrowera jest ustalenie kształtu i schematu rozgrywek w pierwszych z wymienionych zmagań.

Polska Federacja Klubów Speedrowerowych informuje, że w przypadku zgłoszenia się dziewięciu lub mniejszej liczby drużyn, wówczas CS Superliga wystartuje w jednej klasie rozgrywkowej. Jeśli liczba chętnych zespołów wyniesie minimum dziesięć (lub więcej), to wtedy dojdzie do podziału na dwie klasy rozgrywkowe, z uwzględnieniem wyników w sezonie 2021.

Prawo udziału w wyższej klasie rozgrywkowej w przypadku dwóch lig zachowają: Orzeł Gniezno (mistrz Polski), MS Śląsk Świętochłowice (wicemistrz), TSŻ Toruń (II-wicemistrz) oraz Lwy Avia CzęstochowaSzarża Wrocław i mistrz Dywizji „B” – ULKS Mustang Żołędowo.

Deklaracje złożone po terminie będą rozpatrywane wyłącznie w przypadku braku konieczności zmiany trybu rozgrywek.