czwartek, 13 majaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Ostrowianie szkolą następców Grabowskiego i Kołaty

Żacy ostrowskiego klubu podczas treningu (fot. media społecznościowe)

OS Omega Ostrów bardzo prężnie rozpoczęła swoją działalność. Klub już w pierwszym roku swojej działalności przystąpił do Młodej CS Superligi i CS Superligi Żaków. Czy takie ruchy pozwolą wkrótce wyszkolić następców ostrowskich mistrzów?

Przez lata PKS Wiraż Ostrów kroczył stałą drogą szkolenia młodzieży. Najwybitniejszym zawodnikiem, który wyszedł z ostrowskiego klubu jest Bartosz Grabowski. Oprócz indywidualnego mistrza świata z 2015 roku zespół może poszczycić się takimi wychowankami, jak Marcin Kołata, Szymon Kowalczyk, Piotr Jamroszczyk czy Piotr Kupczyk. Ponadto w Ostrowie na szersze wody wypłynął gnieźnianin – Mikołaj Reszelewski.

Obecnie klub prowadzony przez Andrzeja Latuska zawiesił działalność. Nie ma jednak próżni. OS Omega Ostrów szkolenie traktuje bardzo poważnie. Oprócz występów w starszych kategoriach wiekowych ostrowianie będą pojawiać się chociażby w CS Superlidze Żaków.

W ostrowskiej szkółce obecnie znajduje się 14 adeptów. W tym gronie są też dwie przedstawicielki płci pięknej. Jakie cele na Drużynowe Mistrzostwa Polski Żaków stawia przed swoimi podopiecznymi trener Tomasz Bodył?

Kategoria do lat 12 jest bardzo specyficzna, dlatego i potrzebne jest nieco inne podejście. Myślę, że celem dla naszych żaków jest dobra zabawa w sportowej rywalizacji z rówieśnikami.OS Omega jest na początku swojej drogi. Tajemnicą nie jest, że budowanie bazy sprzętowej wymaga dużych nakładów finansowych. Przeważnie to żmudny i długotrwały proces. Jak zatem wygląda sytuacja ostrowian w tej sferze? – Każdy z żaków posiada swój rower. W tym miejscu chciałbym podziękować rodzicom tych dzieci, że zdecydowali się wesprzeć swoje pociechy w tak dużym stopniu. Jako klub oczywiście przygotowujemy rowery dla naszych adeptów – przekazuje trener klubu z Wielkopolski.

W 2021 roku chęć udziału w CS Superlidze Żaków zgłosiło pięć zespołów PKS Victoria Poczesna, ULKS Mustang Żołędowo, TSŻ Schoenberger Toruń, LKS Szawer Leszno i OS Omega Ostrów. Pierwszy mecz już 11 kwietnia, kiedy to ostrowianie pojadą do Żołędowa.

źródło: inf. własna

Zobacz również