Oni odjechali najwięcej wyścigów w Młodej CSS i CSS Żaków

Młodej CS Superlidze byliśmy świadkami dwudziestu spotkaniach. Największą liczbą biegów pochwalić się może zawodnik OS INFORNET.eu Omegi Ostrów – Dawid Lis, który pojawił się na torze w trzydziestu ośmiu wyścigach.

Ledwie jedną gonitwę mniej mają dwie przedstawicieli płci pięknej – Sandra Charbich oraz Alicja Hamara, które ścigały się w barwach PKS Victorii Poczesna. Tuż za ich plecami znajdziemy również Fryderykę Wojciechowską z bilansem 35 biegów.

W nowych rozgrywkach, które w tym roku debiutowały w naszym kraju pojawiali się też doświadczeni zawodnicy, jak np. dwaj gnieźnianie – Mikołaj MenzMikołaj Reszelewski (obaj po 35 biegów), czy Arkadiusz Dudek (31). Zwycięzców ligi od weterana przedzielili Arkadiusz Graczyk (34) i Filip Kowalski (32).

Wśród najmłodszych w CS Superlidze Żaków najczęściej na tor wyjeżdżał Aleks Radło. Młoda nadzieja południowego speedrowera dostała swoją szansę w 40 wyścigach, co przełożyło się też na fakt, że zdobył on najwięcej punktów w całej lidze, bo aż 146. To bilans o 25 oczek lepszy od Alberta SewerynaLKS Szawera Leszno, który wraz z Filipe Balcerem odjechali po 36 gonitw.

Z trójką z przodu na koncie sezon zakończyli również Paweł KuświkAdam Ryfa (obaj po 32 biegi) oraz Xawery JeziorekNikodem Dawid (po 30).