Oni odjechali najwięcej wyścigów w Dywizji „A”

Jakub Kościecha był najbardziej „zapracowanym” zawodnikiem tego sezonu w Dywizji „A”. Reprezentant TSŻ-u Schoenberger Toruń w szesnastu ligowych spotkaniach wyjeżdżał na tor w osiemdziesięciu biegach. Jak wygląda bilans innych jeźdźców?

Tegoroczne rozgrywki w Dywizji „A” składały się z: dziesięciu spotkań rundy zasadniczej, dwóch meczów barażowych do półfinałów, dwóch półfinałów i dwumeczu decydującym o medalach. I tak się złożyło, że TSŻ Schoenberger Toruń wraz z Lwami Avia Częstochowa wystartowały w szesnastu spotkaniach, co oznaczało, że każdy z jeźdźców tych klubów mógł w tym sezonie odjechać nawet 96 wyścigów!

Nic więc dziwnego, że to właśnie reprezentanci ekipy z Grodu Kopernika są wśród tych najbardziej zapracowanych. W czołowej dziesiątce znajdziemy ich aż czworo, a prym wiódł Jakub Kościecha. Indywidualny Mistrz Polski sprzed dwóch lat wyjeżdżał do osiemdziesięciu wyścigów, w których wywalczył 207 punktów i siedemnaście bonusów.

Siódemkę z przodu zapisali przy swoich nazwiskach Mikołaj Menz (74 biegi) oraz Tomasz Włodarczyk, Paweł Cegielski oraz Marcin Paradziński (po 70). Ponad sześćdziesiąt biegów w tym sezonie odjechali Paweł Kozłowski (65) wraz z Kosmą Syrkowskim (61).

Dziewięciu  speedrowerzystów ma na swoim koncie minimum pięćdziesiąt biegów, a najwyżej wśród „piątek” sklasyfikowani są dwaj matadorzy Hydro-Bud SzarżyDamian NatońskiMateusz Ślęzak.

Zobacz również
[latest-selected-content limit=”4″ display=”title” titletag=”b” url=”yes_blank” image=”viral-780×440″ elements=”5″ css=”four-columns align-left as-overlay tall dark hover-zoom” type=”post” status=”publish” id=”3476, 3450, 3441, 3437″ orderby=”dateD”]