poniedziałek, 29 listopadaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Nowy selekcjoner kobiecej reprezentacji chce zmiany w regulaminie – „Musimy myśleć przyszłościowo”

Sandra Bielaczek (fot. Waldemar Deska)

W ostatnich dniach poznaliśmy nazwiska selekcjonerów reprezentacji Polski na sezon 2021. Stanowisko trenera kadry narodowej kobiet objął Paweł Rajczyk, który chce doprowadzić do zmian dotyczących swoich podopiecznych. W jakimś stopniu dotknęłyby one również CS Superligi.

W październiku 2019 roku Polska Federacja Klubów Speedrowerowych postanowiła dokonać zmian w statusie kobiet w rozgrywkach. Zdecydowano, że każda kobieta – bez względu na wiek będzie traktowana jak zawodnik w kategorii do lat 16, czyli jako kadet. Oczywiście młodsze zawodniczki miały prawo startować w zawodach kategorii zgodnie z wiekiem.

Nowy selekcjoner kobiecej reprezentacji Paweł Rajczyk zdradził nam, że poczynił pierwsze kroki, aby przepis ten w regulaminie uległ zmianom. Zdaniem trenera kobiety muszą przestać być traktowane ulgowo i pora zacząć myśleć przyszłościowo.

Dokonałbym kosmetycznej zmiany w regulaminie, jeśli chodzi o traktowanie kobiet jako zawodników do lat 16. Jako nowy trener kadry kobiet będę rekomendował, aby ten punkt w regulaminie został usunięty. Musimy myśleć przyszłościowo, a nie tu i teraz. Co się stanie jeżeli obecne kobiety będą miały po 20-30 lat? Przecież one też zgodnie z tym zapisem regulaminowym będą traktowane jako zawodniczki do lat 16! Nie możemy przyzwyczajać kobiet, że są traktowane ulgowo i będą miały z tego tytułu przywileje. Jeżeli chcemy rozwijać kobiecy speedrower musimy stworzyć odpowiedni schemat działań, który pomoże nam w dążeniu do celu. Na obecnym etapie mogę jedynie dodać, że w tej kwestii prowadzę rozmowy z koordynatorem kadry panem Pawłem Woźnym. Reasumując, obecny zapis może wyrządzić więcej szkód niż pożytku – powiedział Rajczyk dla serwisu cssuperliga.pl.

źródło: inf. własna


Zobacz również