Najlepsze kluby w Europie spotkają się w Toruniu (zapowiedź)

W dniach 10-12 września 2021 roku dojdzie do Mistrzostw Europy Drużyn Klubowych, których gospodarzem będzie Toruń. 11 turniejów, 12 zespołów i 2 tory, tak w liczbach prezentuje się nadchodzący czempionat. A jak będzie wyglądał na torze?

Polskie ekipy od zawsze dominują w Mistrzostwach Europy Drużyn Klubowych, które rozgrywane są co dwa lata. Wiemy, iż tytułu nie obronią Lwy Avia Częstochowa, które odbywają karę za nieregulaminowy występ Piotra Jamroszczyka, który wówczas nie posiadał pierwszej licencji w klubie pod Jasną Górą. Pod ich nieobecność faworytami będą inne polskie ekipy m.in. TSŻ Schoenberger Toruń. Gospodarze posiadają mocny seniorski skład, który może umiejętnie wykorzystać atut własnego toru.

Pierwszy medal MEDK zdobyć mogą świętochłowiczanie, którzy o ile będą w swoim podstawowym zestawieniu, mają prawo pokusić się nawet na złoto. Biorąc pod uwagę dobrą dyspozycję Arkadiusza Szymańskiego, Mikołaja Menza i Pawła Kozłowskiego, to w ścisłym gronie faworytów są też gnieźnianie. Dużo zaprezentować mogą inne polskie zespoły jak m.in. Hydro-Bud Szarża Wrocław, czy LKS Szawer Leszno.

A jak prezentuje się moc drużyn z Wielkiej Brytanii? Tu o medal pokusić się może Hosparth Hammers, które w Polsce ma stawić się na czele z Benem Mouldem, Markiem Boaelerem, czy Zacem Payne. Wysoko znaleźć powinno się też Birmingham Monarchs, czyli takie tuzy, jak Chris Timms oraz Paul Heard i spółka.

To będą wyjątkowe mistrzostwa, które zaspokoją głód międzynarodowego ścigania. Trzy dni pełne emocji i wyścigów, poznamy też najlepszych w Europie.

Dzień pierwszy
10 września 2021 roku (piątek)
Toruń ul. Skierki 9 (Drwęca Kaszczorek)
Eliminacja A/Elimination A
14:00 – A – TSŻ Schoenberger Toruń, PKS Victoria Poczesna, MS Śląsk Świętochłowice, LKS Szawer Leszno
15:30 – B – ULKS Mustang Żołędowo, Marwis Harpagan Zielona Góra, rezerwy toru, Drwęca Kaszczorek
17:00 – C – Hydro-Bud Szarża Wrocław, Aseko Renault AutoSanok Orzeł Gniezno, Hosparth Hammers, Birmingham Monarchs

Dzień drugi
11 września 2021 roku (sobota)
Toruń ul. Bielańska 66 (TSŻ Toruń)
Eliminacja B
13:00 – D – IA, IIB, III C, IVA
14:30 – E -IB, IIC, IIIA, IVB
16:00 – F – IC, II A, III B, IV C
Repasaż
18:00 – miejsca po eliminacjach 7, 8, 9, 10, 11

Dzień trzeci
12 września 2021 roku (niedziela)
13:00 – pierwszy półfinał
14:30 – drugi półfinał
17:00 – finał B
19:00 – finał A