Mocne uderzenie Szarży Wrocław! Brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata „Ratelem”

Szarża Wrocław po premierowym sezonie w rozgrywkach ogólnopolskich w znaczny sposób zmienia oblicze zespołu. W sobotę, 27 listopada klub poinformował o przedłużeniu umowy z Kamilem Niemcem, do którego dołączyło już pięciu zawodników. Wśród nich jest absolutna gwiazda CS SuperligiDawid Bas.

Dawid Bas jest wychowankiem MS Śląska Świętochłowice, w jego barwach dwukrotnie cieszył się ze złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski w sezonach 2018 i 2020 oraz Mistrzostwa Europy Drużyn Klubowych w 2021 roku. Świętochłowiczanin jest indywidualnym II wicemistrzem świata z 2019 roku oraz srebro Indywidualnych Mistrzostw Europy w 2016 roku.

Tor we Wrocławiu był dla popularnego „Basika” szczęśliwy, gdyż został indywidualnym wicemistrzem Polski. Ostatni jak dotąd sezon w biało-niebieskich barwach Bas zakończył ze srebrem CS Superligi. Uzyskał średnią biegową na poziomie 3,375 pkt./bieg. Było to szóstym wynikiem całych rozgrywek.

Oprócz Basa w „Ratelami” w sezonie 2022 będą Dariusz Pilas (wcześniej wypożyczony do Szarży z Harpagana), Damian Natoński, Damian Wojczyński i Paweł Szkudlarek. Nową twarzą jest pierwszy obcokrajowiec w historii klubu, czyli Brytyjczyk Ed Morton. Największym sukcesem Anglika jest 4. miejsce indywidualnych mistrzostw świata do lat 18 z 2017 roku.

Miniony sezon Szarża Wrocław zakończyła na 5. miejscu. Pozyskanie Dawida Basa z pewnością załatało lukę po Bartoszu Grabowskim, który oficjalnie pożegnał się z wrocławskim klubem.

Zobacz również
[latest-selected-content limit=”4″ display=”title” titletag=”b” url=”yes_blank” image=”viral-780×440″ elements=”5″ css=”four-columns align-left as-overlay tall dark hover-zoom” type=”post” status=”publish” id=”3476, 3137, 3548, 3527″ orderby=”dateD”]