Młodzież rywalizowała w Częstochowie. Rozdano medale mistrzostw Śląska

W niedzielę na nowym torze w Częstochowie, który mieści się w dzielnicy Wrzosowiak rozegrano kolejne w tym roku zawody speedrowerowe. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o Indywidualne Mistrzostwo Śląska – wśród żaków, kobiet oraz kadetów.

Zawody rozpoczęła rywalizacja o Indywidualne Mistrzostwo Wrzosowiaka, która została podzielona na kategorię do lat 8 i do lat 10. W pierwszej z nich najlepszy okazał się być syn Marcina Szymańskiego – Antoni,  który wywalczył osiemnaście punktów i w pokonanym polu pozostawił m.in. Filipa Chojnackiego i Miłosza Perońskiego. W nieco starszej grupie wygrał Oskar Błaszczyk przed Mateuszem Drejem i Mikołajem Kopaczem.

W zmaganiach żaków najlepszy był faworyt imprezy – Aleks Radło, który czyni stałe postępy w Młodej CS Superlidze i powoli puka do bram pierwszego składu. Na podium stanęła również dwójka zawodników TPD Kalety – Ivo Kubala i Jakub Mazur.

Wśród kobiet nie było mocnych na Sandrę Charbich, która tego dnia przywdziewała barwy LKS-u Strażaka Mikołów, choć w CS Superlidze zdobywa punkty dla PKS Victorii Poczesna. Częstochowianka zgarnęła komplet punktów i pokonała Agatę Kaczmarek z Zielonej Góry i Sandrę Bielaczek ze Świętochłowic.

Wisienką na torcie było ściganie w kategorii kadetów, czyli do lat 16. Tutaj zgodnie z przypuszczeniami nie było mocnych na Marcela Gabora, który wykorzystał swoje doświadczenie i pewnie triumfował na obiekcie przy ul. Lechonia. Srebrny medal dla Aleksa Radło, a brąz dla reprezentanta Strażaka MikołówFranciszka Zarańskiego z Zielonej Góry.