sobota, 19 czerwcaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Mistrzostwa Europy 2021 odwołane!

Mike Hack (fot. Waldemar Deska)

W związku z sytuacją epidemiczną w Wielkiej Brytanii odwołane zostały zaplanowane na ten rok Mistrzostwa Europy. W lipcu poznamy decyzję odnośnie Mistrzostw Europy Drużyn Klubowych.

W dniach 30 lipca-1 sierpnia 2021 roku, na torze Astley & Tyldesley miało się odbyć speedrowerowe Euro. Niestety sytuacja epidemiczna w dalszym ciągu uniemożliwia spokojne i bezpieczne przeprowadzenie tej imprezy. Następna edycja Mistrzostw Europy ma odbyć się w dniach 28-30 lipca 2023 roku również na obiekcie w Manchesterze.

Na 2021 rok w Toruniu zaplanowano Mistrzostwa Europy Drużyn Klubowych. Decyzja odnośnie ich organizacji ma zostać podjęta do piątku, 9 lipca 2021 roku.

Poniżej pełna treść komunikatu International Cycle Speedway Federation:

Niestety informuję członków o odwołaniu Mistrzostw Europy 2021 w Wielkiej Brytanii.

Informacje zwrotne otrzymane od delegatów ICSF na mój e-mail z dnia 22 maja są jednogłośnie zgodne z zaleceniami komitetów Astley & Tyldesley i Sheffield Club, jako klubów organizatorów, oraz British Cycling Cycle Speedway Commission, jako kraju gospodarza, w sprawie anulowania Europejskiego 2021 r. Mistrzostwa w Wielkiej Brytanii, od 30 lipca do 1 sierpnia, ze względu na utrzymujące się ograniczenia pandemii Covid dotyczące podróży z zagranicy do Wielkiej Brytanii. Obecne ograniczenia dla osób przybywających do Wielkiej Brytanii z kraju wymienionego na bursztynie to 10 dni kwarantanny plus 3 negatywne płatne wyniki testu Covid, bezpośrednio przed podróżą oraz w okresie kwarantanny.

W związku z kolejną rewizją rządu zaplanowaną na 21 czerwca i obawami premiera Borisa Johnsona, że ​​rosnąca liczba przypadków indyjskiego wariantu Covid może opóźnić rewizję, nie daje to wystarczająco dużo czasu na odpowiednie zaplanowanie inscenizacja mistrzostw. Próba zrobienia tego teraz wiązałaby się ze znacznym ryzykiem finansowym dla organizatorów przy zamawianiu zakupu nagród i wynajmu sprzętu, udogodnień itp. Ramy czasowe również nie zapewniają wystarczającej ilości czasu na przyciągnięcie pełnej liczby zawodników i urzędników.

Nie otrzymałem żadnego wsparcia ze strony delegatów ICSF dla alternatywnej propozycji organizacji Mistrzostw Europy w Polsce w tym roku, czy to na trzy dni bezpośrednio przed, czy po Klubowych Mistrzostwach Europy, w dniach 10-12 września.

Dlatego kolejne Mistrzostwa Europy odbędą się w Wielkiej Brytanii w 2023 roku, od piątku 28 do niedzieli 30 lipca włącznie. Klub Astley & Tyldesley oświadczył, że chce być gospodarzem kolejnej brytyjskiej edycji mistrzostw Europy w 2023 roku.

Dyrektor ds. Dostaw British Cycling, Danielle Every, stwierdziła, że ​​wraz z postępem programu szczepień ograniczenia w podróżowaniu stają się coraz bardziej rygorystyczne, a zespół prawny British Cycling musi zgłaszać każdą osobę, która opuszcza kraj w celach sportowych, do Departamentu Cyfrowego, Kultury rządu Wielkiej Brytanii. Media i sport (DCMS). Nie wygląda na to, żeby ta sytuacja uległa zmianie przed wrześniem.

Biorąc pod uwagę powyższe uwagi Danielle Every, coraz mniej prawdopodobne wydaje się, że brytyjscy zawodnicy będą mogli rywalizować w Klubowych Mistrzostwach Europy 2021 w Toruniu, w dniach od 10 do 12 września. Jednak proponuję, aby ICSF odroczyło podjęcie decyzji w sprawie możliwości zorganizowania tych mistrzostw do piątku 9 lipca.

Pozdrawiam
Mike Hack

źródło: Polska Federacja Klubów Speedrowerowych

Zobacz również