Mikołaj Menz najlepszy w dwóch ligach. Sprawdź najlepiej punktujących w tym sezonie

Mikołaj Menz na brak startów w tym sezonie nie mógł narzekać. Gnieźnianin mimo młodego wieku może już mówić o dużym doświadczeniu, a to przekłada się na jego wyniki, również te ligowe. Był to najlepiej punktujący zawodnik na dwóch poziomach ligowych.

Menz był w tym sezonie podstawowym zawodnikiem gnieźnieńskiego OrłaDywizji „A”, w której to odjechał 74 biegi i był tym samym zaraz za Jakubem Kościechą jednym z najbardziej zapracowanych zawodników tego sezonu. We wszystkich startach wywalczył najwięcej punktów spośród wszystkich ligowców. Przy jego nazwisku zapisaliśmy w tym roku 231 punktów, a do tego dorzucił on osiemnaście bonusów.

Menz był również etatowym jeźdźcem w Młodej CS Superlidze, gdzie wyjechał na tor w 35 biegach i zdobył w nich dla Renault AutoSanok Orła 124 punkty i dopisał do tego jeszcze jedenaście bonusów. To oznacza, że Menz w sumie w ligowych rozgrywkach wywalczył 355 oczek, co na pewno może budzić podziw. Przy łącznej liczbie 109 startów, daje mu to średnią biegową 3,256.

Jak jego liczby wyglądają na tle innych? W Dywizji „A” pułap dwustu punktów przekroczył jeszcze Jakub Kościecha, którego TSŻ Schoenberger Toruń odjechał dwa mecze więcej, ale mistrz Polski sprzed dwóch lat ma na koncie tylko sześć biegów więcej, ale i dużo mniej punktów, bo dokładnie 207.

Niespełna dziesięć oczek do bariery 200 zabrakło Pawłowi Kozłowskiemu (193 punkty) oraz Marcinowi Paradzińskiemu (191). W czołowej dziesiątce mamy jeszcze zawodników na poziomie stu osiemdziesięciu – Pawła Cegielskiego (183) i Mateusza Ślęzaka (182), jeden jeździec ma na koncie siódemkę w środku – Dawid Bas (175), a jeden szóstkę – Marcin Szymański (168). Czołową dziesiątkę zamykają Tomasz Włodarczyk (158) i Bartosz Grabowski (156).

W Dywizji „A” trzycyfrowy wynik osiągnęło w sumie trzydziestu jeden zawodników.

W Dywizji „B” ponad 100 punktowy rezultat osiągnęło tylko siedmiu zawodników, jednakże odnotować trzeba mniejszą liczbę spotkań. Każda z ekip odjechała dziesięć meczów, a triumfator ULKS Mustang Żołędowo dodatkowe dwa w barażach o udział w play-offach. Nic więc dziwnego, że to właśnie przedstawiciel tego klubu ma najwięcej punktów na swoim koncie. Radosław Morawiak przywiózł ich do mety, aż 154.

Na wirtualnym podium znaleźli się również Mateusz Złotnicki (137) oraz Szymon Rząd (116). Z trzycyfrowym wynikiem w czołowej siódemce sklasyfikowano jeszcze Borysa Wojciechowskiego (112), Piotra Kasperczaka (110) oraz Marcela Świątkowskiego (108) i Michała Kastrau (107).

TOP 10 najlepiej punktujących uzupełniają ci, którzy zdobyli po 94 oczka – Daniel KamionkaJakub KuśBartosz Fryckowski.

Także i w Młodej CS Superlidze mamy zawodników, którzy osiągnęli trzycyfrowy pułap punktowy. Konkretniej jest ich czwórka, bowiem poza wspomnianym Menzem (142) są również jego dwaj klubowi partnerzy – Mikołaj Reszelewski (132) i Arkadiusz Graczyk (103). Zestawienie setkowiczów uzupełnia Dawid Lis (100).

Dużo punktów na swoim koncie zapisali również Rafał Potoczny (99), Fryderyka Wojciechowska (96) oraz Mikołaj Kurpisz (96) i Ksawery Kielaszewski (93).

Wśród najmłodszych również czterej speedrowerzystom udało się przebić pułap stu oczek na swoim koncie. Najskuteczniejszy był Aleks Radło z PKS Victorii Poczesna, który zdobył 146 punktów. Dwa kolejne miejsca przypadły Albertowi Sewerynowi (124) i Filipowi Balcerowi (121), a setkę przebił również Paweł Kuświk (107).

W dziesiątce najlepiej punktujących odnotować możemy również: Xawerego Jeziorka (91), Huberta Gaickiego (87), Rafała Białasika (86), Wojciecha Partykę (83), Antoniego Bosaka (82) i Igora Ćwieka (77).