czwartek, 13 majaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Menedżer Victorii usatysfakcjonowany składem, ale nie wyklucza kolejnych wzmocnień

Arkadiusz Dudek (fot. Waldemar Deska)

PKS Victoria Poczesna z dużymi nadziejami spogląda w sezon 2021. Włodarze klubu z Dywizji „B” wysoko zawieszają sobie poprzeczkę i zapowiadają walkę o zwycięstwo. Pomóc w tym ma wzmocniony skład.

W przerwie zimowej włodarze i sztab szkoleniowy PKS Victorii Poczesna przeprowadził kilka ruchów transferowych. Ściągnięto m.in. Mateusza Złotnickiego i Patryka Lukasa (obaj Lwy Avia Częstochowa) oraz Sławomira Pawliczka (SPR Rybnicka Kuźnia Rybnik). Prowadzone były rozmowy z jeszcze kilkoma zawodnikami, jak np. z Dawidem Zającem z MS Śląska Świętochłowice. – Zgadza się, prowadziliśmy rozmowy z trzema zawodnikami z górnej półki, ale niestety nie przyniosły one zamierzonego efektu. Nadal prowadzimy rozmowy, choć teraz tylko z jednym mocnym zawodnikiem. Nic więcej nie chcę mówić, bo nie chcę zapeszyć, więc zobaczymy, co z tego wyjdzie – mówi Arkadiusz Dudek w rozmowie z serwisem CSSuperliga.pl.

Czy pocześnianie czują niedosyt w związku z fiaskiem rozmów z kandydatami do wzmocnień? – Nie ma co się zastanawiać, jesteśmy mocni i bez nich. Wiadomo, że jakby się te rozmowy udały, to byłoby łatwiej o 1. miejsce w Dywizji „B”. Kadra na ten sezon jest dużo mocniejsza, niż ta którą dysponowałem w ubiegłym sezonie. Dołączyła trójka nowych zawodników, dodatkowo nikt nie odszedł, więc jestem usatysfakcjonowany.

W ostatnim czasie wiceprezes Victorii Damian Krzyczman w jednym z wywiadów ambitnie stwierdził, że jego zespół stać na zwycięstwo w swojej dywizji. Arkadiusz Dudek równie wysoko ocenia szansę swoich podopiecznych. – Zawsze walczymy o najwyższe miejsce i w tym roku mamy dużą szansę osiągnąć naprawdę dużo. Mamy fajny skład, dobrych i ambitnych zawodników, to też Damian nie rzucał słów na wiatr.

W czym speedrowerzyści spod Częstochowy upatrują swoich mocnych stron? – Naszą mocną stroną jest wyrównany i doświadczony skład. Takich nazwisk jak: Pawliczek, Knapiński, Kamionka, Złotnicki nie trzeba nikomu przedstawiać. Myślę, że Patryk Lukas i Dominik Rzepka również nie będą odstawać. Najmniej doświadczona jest formacja juniorów, ale myślę, że ich ambicja, determinacja i wola walki przyniesie zamierzony efekt.

Jeśli uda się wystartować z rozgrywkami CS Superligi od 2. kolejki, wówczas Victoria ligowe zmagania rozpocznie meczem na własnym torze z Drwęcą Kaszczorek. Cel na to spotkanie jest jeden. – Chcemy zacząć sezon zwycięstwem, ale pierwsza kolejka, tak samo jak derby rządzi się swoimi prawami i może być różnie.

Zobacz również