poniedziałek, 29 listopadaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

LKS Szawer Drużynowym Mistrzem Polski Żaków!

Choć do zakończenia rozgrywek CS Superligi Żaków pozostały nam jeszcze dwa mecze, to poznaliśmy już końcowe rozstrzygnięcia wśród najmłodszych. Złotego medalu z ubiegłego sezonu nie obroniła PKS Victoria Poczesna, a prym teraz będzie wiódł zespół z Wielkopolski.

W CS Superlidze Żaków jeszcze dwukrotnie będziemy emocjonować się ściganiem o punkty. 3 sierpnia w Żołędowie powalczą tamtejsze Mustangi z TSŻ-em Schoenberger Toruń. Żadne z tych spotkań nie będzie miało jednak wpływu na końcową tabelę wśród drużyn na pozycjach medalowych.

Przed rokiem pierwszym w historii rozgrywek CS Superligi Żaków mistrzem została PKS Victoria Poczesna, która w tym roku musi przekazać prym kolegom z Wielkopolski. LKS Szawer Leszno nie przegrał żadnego spotkania ligowego i w efekcie na dzień dzisiejszy mają oni na swoim koncie maksymalną zdobycz punktową. Ekipa z województwa śląskiego musi zadowolić się z kolei tytułem wicemistrzowskim, który z nowym mistrzem przegrał różnicą szesnastu punktów w Lesznie i dziesięciu w Gminie Poczesna.

Na najniższym stopniu podium stanie młodzież OS INFORNET.eu Omegi Ostrów Wielkopolski, którym udało się zdobyć osiem punktów, co sprawia, że z jednym meczem zaległym mają siedem punktów straty do pocześnian, ale i sześć oczek zaliczki nad Mustangiem Żołędowo.

Jedyną niewiadomą w tejże lidze pozostaje kwestia miejsc czwartego i piątego. W dole tabeli ULKS Mustang z dorobkiem dwóch punktów wyprzedza TSŻ Schoenberger Toruń, którym nie udało się jeszcze uzyskać żadnej zdobyczy. Drużyny bezpośrednie starcia ze sobą mają dopiero w planie – 3 sierpnia w Żołędowie i w Toruniu, choć data tego meczu nie jest jeszcze znana.

Zobacz również