Ligowej karuzeli czas start (zapowiedź)

Przerwa zimowa dobiegła końca, za oknami gdzieniegdzie wiosny nie widać, lecz kalendarze jasno wskazują, iż mamy kwiecień. Oznaczać, to może tylko jedno – ruszają rozgrywki ligowe. Pierwsza porcja międzyklubowych zmagań czeka nas w niedzielę, 10 kwietnia.

CS Superliga

13:45 – Aquapark Szarża Wrocław vs. Aseko Orzeł Gniezno

Przed rokiem pojedynek obu tych ekip na torze we Wrocławiu przyniósł ogromne emocje, a jego losy decydowały się na ostatnich okrążeniach. Teraz może być podobnie. Nawierzchnia wrocławskiego toru została zmieniona w okresie zimowym, stąd znajomość jej i jej zachowania może być atutem dla gospodarzy. Miejscowi mogą mieć także mniejszą presję od mistrzów kraju z Gniezna. Klub z pierwszej stolicy Polski dementuje wiadomości o presji, lecz ta pojawia się tu samoczynnie, bowiem to właśnie na mistrza zwrócone są oczy wszystkich. Tu jednak plusy po stronie „Rateli” się kończą. Kadry seniorskie są w przypadku Aquapark Szarży, jak i Aseko Orła wyrównane. Oba zespoły mają swoje armaty, w talii Witolda Strzelca jest nią Dawid Bas, zaś u trenera Marcina Puka są to Paweł Kozłowski i Mikołaj Menz. Inni seniorzy obu ekip są solidnymi zawodnikami, co zwiastuje wielkie emocje.

Zaletami Orła na tle Szarży są juniorzy i młodzieżowcy. Wrocławianie co prawda dysponują bardzo dobrym Pawłem Szkudlarkiem, lecz Mikołaj Menz to czołowy speedrowerzysta w kraju, a do tego może liczyć na wsparcie Arkadiusza Graczyka, który poczynił spory postęp. Jeżeli chodzi o pozycję do lat 23 to Szymon Rząd i Mikołaj Reszelewski są dużo bardziej utytułowani i doświadczeni od debiutującego wśród seniorów Wiktora Czerwińskiego.

Wszystkie te czynniki sprawiają, iż kibice zgromadzeni przy Krajewskiego 1 będą świadkami wyrównanego widowiska. A to jak doskonale wiadomo może stanowić najlepszą promocję speedrowera.

14:00 – Drwęca Kaszczorek vs. TSŻ Toruń

Derby Torunia na otwarcie sezonu, jasnym faworytem tego meczu jest TSŻ Toruń. Brązowi medaliści sprzed roku pozyskali zimą Arkadiusza Szymańskiego, Borysa Wojciechowskiego, Zac’a Payne i Marcela Krzykowskiego i z miejsca stali się jednym z najpoważniejszych pretendentów do złota. Drwęca natomiast celuje w utrzymanie, a jej największym ruchem na giełdzie transferowej był Remigiusz Burchardt. „Wodnicy” pożegnali ubiegłorocznych liderów Borysa Wojciechowskiego i Szymona Rząda.

Mimo wszystko obiekt przy Skierki, to swego rodzaju gwarant emocji, stąd można się spodziewać kilku wyścigów przyjemnych dla oka widzów.

14:00 – Autojazda Mustang Żołędowo vs. MS Śląsk Świętochłowice

Pojedynek beniaminka z wicemistrzem kraju powinien mieć jasnego faworyta w osobie tych drugich. Niestety zima była dla świętochłowiczan czasem rozstań, przez co zamiast o kolejny tytuł będą zmuszeni bić się o utrzymanie. Żołędowianie natomiast nie dość, że utrzymali trzon zespołu, to jeszcze dokonali wielkiego hitu transferowego i pozyskali Marcina Szymańskiego. Stawia ich to w roli kandydata do medalu. Biało-niebiescy jednak zrobią wszystko, aby postawić opór ekipie z Kujaw i Pomorza. Oczywiście to właśnie gospodarze są zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „r RUNDAI kwietnia SUPERLIEA ۷y ul.Krajewskiego1,Wrocław AQUAPARK SZARŻA WROCŁAW 13:45 ASEKO ORZEŁ GNIEZNO DRWĘCA KASZCZOREK TSŻ TORUŃ 14:00 MA MU! ul.Słoneczna 11, Żołędowo AUTOJAZDA MUSTANG 14:00 ŚLĄSK ŻOŁĘDOWO ŚWIĘTOCHŁOWICE cssuperliga.pl”

CS 1. Liga

11:00 – ZKS Zielona Góra vs. OS INFORNET.eu Omega Ostrów

Zielonogórzanie powracają na ligową mapę Polski, na dzień dobry przy Wyszyńskiego 101 podejmą faworyta CS 1. Ligi, a więc ostrowian. ZKS to ekipa charakterna i pełna pasji, co może sprawić, iż zwłaszcza na własnym obiekcie będą rywalem trudnym, nawet dla tak mocnej drużyny, jak „Bażanty”. Jednak to OS INFORNET.eu Omega posiada większe armaty, co czyni ich faworytem tego meczu. Celem dla Ostrowa jest pierwszy krok do awansu, zaś dla Zielonej Góry dobre wrażenie i walka. A te połączenia mogą stanowić mieszankę wybuchową.

16:00 – Szarża II Wrocław vs. LKS Szawer Leszno

Leszczynianie tak samo, jak ostrowianie aspirują do awansu do CS Superligi. Rezerwy „Rateli” posiadają zgoła odmienne założenia na ten sezon, chcą zdobywać kolejne doświadczenia i czerpać radość z rywalizacji. Ciężko jest przewidzieć inny scenariusz tego spotkania jak wygrana LKS-u Szawer. Ba na ich korzyść działa nawet fakt, że wielu przedstawicieli najbardziej utytułowanego klubu w kraju miało okazję już w tym roku ścigać się na wrocławskim torze. Wrocławianie mogą sprawić spore niespodzianki w pojedynczych biegach.