Ligowe zmagania wracają po majówce (zapowiedź)

Popularna, upragniona i szanowana przez Polaków tzw. majówka była dla speedrowerzystów szansą na występy w rozgrywkach okręgowych, lecz nie w zmaganiach ligowych. Ku radości zawodników i kibiców czyste emocje bez hamulców powrócą w weekend 7-8 maja. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki w Gnieźnie oraz Ostrowie.

CS Superliga

7 maja 2022
16:00 – MS Śląsk Świętochłowice vs. TSŻ Schoenberger Toruń

Wicemistrz kraju zmierzy się z drugim wicemistrzem. Spotkanie to ma prawo przynieść wiele emocji nawet pomimo osłabień i niemrawego początku sezonu przez świętochłowiczan. Skałka to ich prawdziwa twierdza i torunianie pod żadnym pozorem nie mogą zlekceważyć biało-niebieskich. Tegorocznym liderem MS Śląska jest Patryk Bielaczek. Urodzony w 2002 roku zawodnik uzyskał do tej pory średnią 3,00 pkt./bieg. W przypadku ekipy z Grodu Kopernika sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdyż aż czwórka zawodników przekroczyła ten próg, a są to Jakub Kościecha, Arkadiusz Szymański i juniorzy Kosma Syrkowski oraz Filip Kowalski. Poniżej są będący w dobrej dyspozycji Borys Wojciechowski i Jakub Sawiński.

Faworytem tego meczu jest TSŻ Schoenberger. Drużyna ta celuje w kolejny medal w swojej historii, zaś teoretycznie skazany na porażkę MS Śląsk Świętochłowice powinien pokusić się o kilka niespodzianek, wszak świętochłowiczanie będą u siebie, gdzie zawsze pokazywali się z dobrej strony.

8 maja 2022
14:00 – Aquapark Szarża Wrocław vs. Drwęca Kaszczorek

Wrocławianie na fali pierwszej wyjazdowej wygranej w historii, zaś „Wodnicy” będący w wyraźnym dołku, który objawił się dwoma wysokimi porażkami. Turkusowo-bordowi w niedzielę staną przed kolejnym trudnym zadaniem i zmierzą się z kolejnym kandydatem do medalu w CS Superlidze. Dawid Bas i spółka powinni bez większych problemów uporać się z beniaminkiem rozgrywek, lecz ten w pojedynczych biegach może szukać swoich szans.

Mimo wszystko warto trzymać kciuki za widowisko w stolicy Dolnego Śląska. Oba zespoły posiadają w swoich szeregach walecznych zawodników, a to powinno zapewnić, chociaż minimalną dawkę emocji. Warto też odnotować, iż będzie to pierwszy pojedynek obu ekip w historii. Karty są zatem czyste.

15:00 – Aseko Orzeł Gniezno vs. Autojazda Mustang Żołędowo

Podopieczni Marcina Puka udanie rozpoczęli bój o obronę mistrzowskiego tytułu. Najpierw we Wrocławiu ograli Aquapark Szarżę, a potem bez żadnych problemów Drwęcę. Teraz gnieźnianie będą kontynuować maraton przy Parkowej, a ich rywalem będzie ekipa, z którą w przeszłości zespół z pierwszej stolicy Polski toczył zacięte pojedynki, zatem Autojazda Mustangiem Żołędowo. Żołędowianie mają w tym sezonie duże apetyty na pierwszy w historii klubu medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Nie są ambicje bezpodstawne, co podopieczni Adama Klarczyka zdążyli już udowodnić.

Aseko Orzeł jest u siebie piekielnie mocny, czy trenujący na skrajnie innym obiekcie przedstawiciele klubu z powiatu bydgoskiego napsują im krwi? Taki scenariusz jest w pełni możliwy, lecz pretendentem do triumfu w niedzielnym meczu jest aktualny mistrz kraju.

CS 1. Liga

8 maja 2022
12:00 – ZKS Zielona Góra vs. LKS Szawer Leszno

Na dzień dobry LKS Szawer rozgromił na wyjeździe Szarżę II Wrocław, tracąc zaledwie jeden punkt. Teraz leszczynian czeka prawdziwa weryfikacja. ZKS podrażniony dwoma porażkami będzie się starał na własnym torze pokazać swoją prawdziwą wartość. Nikt od zielonogórzan nie wymaga triumfu, lecz tacy zawodnicy, jak Bartosz Wojtal i Paweł Kokot mają na swoim koncie wiele fenomenalnych występów i mogą stawiać opór leszczynianom. Minusem dla ekipy z województwa lubuskiego jest brak kontuzjowanego Krystiana Górniaczyka, który doznał urazu w ostatnim meczu 2. ligi.

Faworytem tego meczu jest LKS Szawer Leszno, a więc jeden z głównych aktorów CS 1. Ligi. Miejscowi tanio skóry nie sprzedadzą i powinni pokazać kawałek świetnego speedrowera.

13:30 – OS Omega INFORNET.eu Omega Ostrów vs. PKS Victoria Poczesna

Hit w CS 1. Lidze! Faworyt rozgrywek na własnym obiekcie zmierzy się z innym kandydatem do awansu. Ostrowianie mają za sobą dwa spokojne triumfy, lecz tym razem czeka ich sporo potu i wysiłku, gdyż na przeciw ostrowskim gwiazdom w osobach m.in. Bartosza Grabowskiego, Szymona Kowalczyka, Marcina Kołaty i Piotra Jamroszczyka staną Sebastian Paruzel, Daniel Ordon i Tomasz Włodarczyk. Na torze przy Piłsudskiego w najbliższą niedzielę może się wydarzyć naprawdę wiele.

Jako faworyta tego pojedynku można postawić „Bażanty”, ale celem pocześnian powinien być jak najkorzystniejszy wynik w Wielkopolsce, gdyż punkt bonusowy może być sprawą otwartą.