Liczy na pierwszy w karierze medal Drużynowych Mistrzostw Polski

Szymon Rząd po dwóch sezonach w barwach TSŻ-u Toruń oraz po dwóch w Drwęcy Kaszczorek zdecydował się opuścić Gród Kopernika i założy bluzę KS-u Orzeł Gniezno. Brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów z 2019 roku w ekipie prowadzonej przez Marcina Puka będzie pełnił funkcję młodzieżowca. Czy się w niej odnajdzie?

Drwęca Kaszczorek zakończyła CS Superligę w sezonie 2021 na 8. miejscu. Istotną rolę w dobrej postawie „Wodników” miał Szymon Rząd. W 38 biegach torunian wywalczył 116 punktów i 8 bonusów. Udane występy popularnego „Szymiego” zaprocentowały zainteresowaniem ze strony innych klubów. Finalnie urodzony w 2001 roku znalazł się w pierwszej stolicy Polski.

Rząd przez dwa sezony stał się filarem Drwęcy, a z racji krótkiej historii zespołu z południowo-wschodniej części Grodu Kopernika także jedną z legend. Były to także dwa pierwsze lata seniorskiej kariery wychowanka TSŻ-u. Jak świeżo upieczony zawodnik KS-u Orzeł Gniezno podsumowuje czas spędzony w turkusowo-bordowych barwach?

Cieszę się, że mogłem przez dwa sezony reprezentować Drwęcę Kaszczorek. Jazda w tej drużynie i okres w niej będę wspominał bardzo dobrze. Atmosfera w drużynie była po prostu wspaniała. Przenosiny do Drwęcy Kaszczorek były pewnego rodzaju przełomem, ponieważ zakończyłem wiek juniora i czekały mnie poważniejsze wyzwania. Zdecydowanym plusem był fakt, że mimo pierwszych kroków jako senior miałem możliwość jazdy z najlepszymi i zbierania cennego doświadczenia. Delikatnym minusem były dotkliwe porażki, które wspólnie odnosiliśmy w pierwszym sezonie, mierząc się z wyżej notowanymi rywalami. Natomiast one pokazały całej drużynie, że wiele pracy przed nami. Drugi sezon istnienia Drwęcy Kaszczorek wspominam zdecydowanie lepiej, ponieważ udało odnieść się więcej zwycięstw, został oddany do użytku nasz domowy tor, a doping kibiców podczas meczów przy ulicy Skierki niejednokrotnie niósł nas do zwycięstwa – komentuje w rozmowie z serwisem cssuperliga.pl Szymon Rząd.

Rozgrywki w 2022 roku będą stały w przypadku podopiecznych trenera Marcina Puka pod znakiem obrony tytułu. Chociaż w mediach gnieźnianie starają się dystansować od tego i jako główny cel podają awans do fazy play-off. Podobnie uważa nowy nabytek klubu prowadzonego przez Pawła Woźnego.

Każda z drużyn występujących w CS Superlidze chce zdobyć mistrzostwo, ale zdajemy sobie sprawę, że droga do tytułu nie będzie łatwa. Naszym celem jak wiadomo, są play-offy, a w nich można, powiedzieć wszystko zaczyna się od nowa. Sezon 2021 pokazał, że można wygrać wszystkie mecze w rundzie zasadniczej, a mimo to mistrzostwa można nie zdobyć. Póki co presji nie odczuwam, ale zdaje sobie sprawę, że pojawi się pewnie już przed pierwszym spotkaniem. Mam nadzieję, że mnie zmotywuje jeszcze bardziej.

Zmiana klubu to duże wyzwanie dla każdego zawodnika. Nowe otoczenie, nowe wymagania i nowy domowy tor. Jakie cele na pierwszy sezon w nowych barwach posiada Szymon Rząd? – Liczę, że uda mi się zdobyć pierwszy w mojej karierze medal Drużynowych Mistrzostw Polski, ale także mam nadzieję, że stanę się lepszym zawodnikiem i nauczę się czegoś nowego – mówi torunianin.

Zima to okres przygotowań do sezonu, które dla zawodników stanowią swego rodzaju podstawę do dobrej dyspozycji na torze. Jak wygląda praca Szymona Rząda w tym okresie? – Aktualnie do sezonu przygotowuję się, trenując na siłowni. Powoli kończę kompletować też sprzęt i planuje dodatkowo zacząć przyzwyczajać się do roweru po przerwie zimowej. W trakcie sezonu stawiam głównie na treningi na torze – przekazuje nam wychowanek TSŻ-u Toruń.

KS Orzeł Gniezno sezon rozpocznie 10 kwietnia. Wówczas ekipa prowadzona przez Marcina Puka uda się do Wrocławia na mecz z miejscową Szarżą.