Korona może powrócić do Grodu Lecha (zapowiedź)

W niedzielę, 17 października odbędą się rewanżowe pojedynki w finałach CS Superligi. W boju o złoto gnieźnianie mają, aż 26 punktów przewagi nad MS Śląskiem. Bliżej 3. miejsca jest TSŻ Schoenberger Toruń, który posiada 21 “oczek” zaliczki względem Lwów Avia Częstochowa.

Mieczysław Fogg, gwiazdor estrady z dwudziestolecia międzywojennego śpiewał utwór „Ta ostatnia niedziela”. No właśnie, bo po prawie pół roku zmagań czeka nas koniec CS Superligi w sezonie 2021. O krok od tytułu są zawodnicy Aseko Orła Gniezno, którzy mają blisko 30 punktów przewagi przed rewanżem. Arkadiusz Szymański i spółka, jeżeli unikną blamażu i błędów to spokojnie powinni obronić okazałej zaliczki. Świętochłowiczanie natomiast zrobią, co mogą, aby obronić miano mistrzów kraju.

Ponad trzy godziny wcześniej na torze w Częstochowie zmierzą się Lwy Avia Częstochowa i TSŻ Schoenberger Toruń. Torunianie są o 21 punktów bliżej brązu niż podopieczni Tomasza Pokorskiego. Gospodarze zrobią, co w ich siłach, aby zdobyć czwarty krążek tego koloru z rzędu. Natomiast torunianie są blisko od realizacji celu, jakim jest powrót na podium, na którym meldowali się rok, w rok w latach 2004-2017. Czy ta sztuka się im uda? Odpowiedź już w niedzielę.