poniedziałek, 29 listopadaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Koordynator spotkał się z selekcjonerami. Plany są bardzo ambitne!

Tomasz Pokorski, Paweł Woźny i Paweł Rajczyk (fot. nadesłane)

W piątek, 16 kwietnia 2021 roku, w Częstochowie doszło do spotkania koordynatora ds. Reprezentacji Polski Pawła Woźnego z selekcjonerami kadr Tomaszem Pokorskim (męska) i Pawłem Rajczykiem (żeńska). Rozmowy całej trójki były bardzo owocne. Ich wynikiem są ustalenia na najbliższe miesiące.

Od sezonu 2021 sprawy związane ze speedrowerowymi reprezentacjami ruszyły mocno do przodu. Wybrano selekcjonerów oraz ogłoszono pierwsze postanowienia. Piątkowe spotkanie Pawła Woźnego z Tomaszem Pokorskim i Pawłem Rajczykiem pozwoliło na dopracowanie szczegółów planu na najbliższy sezon. A w nim główną imprezą są Mistrzostwa Europy w Manchesterze, zaplanowane w dniach 30 lipca-1 sierpnia 2021 roku.

Pierwsze zgrupowanie żeńskiej reprezentacji zaplanowano na 2 maja 2021 roku we Wrocławiu. Powołania do stawienia się tego dnia w stolicy Dolnego Śląska zostaną wystosowane do wszystkich kobiet powyżej 10 roku życia, które zostały zgłoszone przez kluby do rozgrywek. Wysyłanie zaproszeń odbędzie się po 1. kolejce CS Superligi, stąd koordynator ds. kadry ma gorący apel do wszystkich drużyn, aby do tego momentu wszystkie Panie znalazły się w formularzu zgłoszeniowym. Reprezentacja kobiet liczyć będzie docelowo 10 zawodniczek. Grono to nie będzie zamknięte, możliwe będą przetasowania.

Dodatkowo ustaleniu uległy terminy kolejnych zgrupowań i tak oto selekcjoner Paweł Rajczyk spotka się ze swoimi podopiecznymi także:
– 5.06.2021 roku – Poczesna
– 11.07.2021 roku – Toruń (Kaszczorek)
– 8.08.2021 roku – Zielona Góra.

Co także istotne, reprezentantki na zgrupowaniach pojawiają się w określonych godzinach. Obowiązkowo muszą posiadać przy sobie koszulki meczowe swoich drużyn.

Seniorska kadra po raz pierwszy spotka się we Wrocławiu, 3 maja 2021 roku, przy okazji meczu Hydro-Bud Szarża Wrocław vs. Reprezentacja Polski. Powołania dotyczące tylko i wyłącznie tego meczu zostaną rozesłane po 1. kolejce Drużynowych Mistrzostw Polski. Premierowe zgrupowanie męskich reprezentacji zostało zaplanowane na 15 maja 2021 roku. Odbędzie się ono w Gnieźnie, wówczas zaproszone zostanie szersze grono zawodników i zostanie dokonana selekcja. W każdej z męskich reprezentacji docelowo znajdzie się 10 zawodników. Podobnie jak w przypadku Pań, z kadry można wypaść, ale można też do niej awansować. Powołania na zgrupowanie w pierwszej stolicy Polski zostaną wystosowane po 3. kolejce CS Superligi.

Drugie zgrupowanie podopiecznych Tomasza Pokorskiego będzie miało miejsce w Świętochłowicach w dniu 25 lipca 2021 roku. Wówczas dojdzie do czwórmeczu, w którym udział wezmą trzy męskie kadry (seniorzy, juniorzy i weterani) oraz zespół zaplecza kadry, który będzie liczył szóstkę zawodników.

Na 18.07 oraz 8.08 zaplanowano Turnieje Zaplecza Kadry. Pierwszy z nich będzie miał miejsce w Ostrowie Wielkopolskim, drugi natomiast w Zielonej Górze. Podczas nich odbywać się mają zawody w formacie trójmeczu lub czwórmeczu. Celem tego jest drużynowa jazda zaproszonych zawodników. Wybór scenariusza zostanie wybrany w dniu danego zgrupowania.

Warto podkreślić, iż o powołaniach decydują selekcjonerzy oraz koordynator kadry. Takie rozwiązanie ma stanowić zabezpieczenie przed faworyzowaniem oraz antypatiami.

Zobacz również