Kolejny sezon CS Superligi Żaków za nami

CS Superliga Żaków to inicjatywa powołana do życia przed sezonem 2020. Rozgrywki dla zawodników do lat 12 cieszyły się w tym sezonie zainteresowaniem ze strony pięciu klubów. Mistrzowski tytuł powędrował do Leszna, srebro do Poczesnej, a brąz do Ostrowa Wielkopolskiego.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Żaków to owoc sukcesu turniejów dla zawodników do lat 12 i kolejny krok ku sprawianiu jak najlepszych warunków do rozwoju dla najmłodszych speedrowerzystów. Tegoroczne rozgrywki padły łupem LKS-u Szawer Leszno, który mimo spadku seniorskiej drużyny ze spokojem może patrzeć w przyszłość. Młodzi leszczynianie wygrali wszystkie 8 spotkań i zdobyli 20 punktów.  To świadczy o ich sporej klasie i poziomie sportowym.

Srebro przypadło pocześnianiom, którzy rok temu cieszyli się z mistrzowskiego tytułu. Skład podium w swoim premierowym sezonie zdobyli przedstawiciele OS INFORNET.eu Omega Ostrów. Patrząc na rozwój ostrowskiego klubu, jest to dobry omen. Poza strefą medalową znaleźli się żołędowianie oraz torunianie. Tym samym po dwóch sezonach działania rozgrywek dla najmłodszych na czele klasyfikacji medalowej widnieje PKS Victoria Poczesna.

Najlepszym zawodnikiem CS Superligi Żaków był Aleks Radło. Speedrowerzysta PKS-u Victoria Poczesna przez wielu nazywany jest talentem na miarę Bartosza Grabowskiego, podopieczny Jana Knapińskiego bez kompleksu rywalizuje z dużo starszymi zawodnikami. Radło w 40 biegach, uzyskał średnią 3,950 punktu na bieg. Jest to wynik niemal kosmiczny! Skład podium uzupełnili leszczynianie Filip Balcer (3,778) oraz Albert Seweryn (3,722).

Tegoroczna zmagania pokazały, iż pojedynki najmłodszych to kategoria o dynamicznym rozwoju. Już nie możemy się doczekać przyszłego sezonu.

Wszystkie wyniki CS Superligi Żaków
Tabela CS Superligi Żaków
Klasyfikacja indywidualna CS Superligi Żaków