piątek, 18 czerwcaCS Superliga - nowa jakość speedrowera
Shadow

Jakub Deska: Damy z siebie wszystko

Jakub Deska (fot. klub)

Jakub Deska na zasadzie wypożyczenia z Lwów Avia Częstochowa wzmocnił PKS Victoria Poczesna. Młody zawodnik miał stanowić ważne ogniwo w układance menadżera Arkadiusza Dudka. Ostatnio na jego drodze stanęła kontuzja nadgarstka, przez co częstochowianin nie wystąpił w meczu na torze w Kaszczorku.

Apetyty pocześnian na ten sezon były dużo większe. Po sześciu spotkaniach mają na swoim koncie pięć punktów, które zdobyli w dwumeczu z Filu-Bud Szarżą II Wrocław. Na dzień dzisiejszy celem PKS-u Victoria jest trzecia lokata w dywizji „B”. Zadanie to może być bardzo trudne, gdyż ekipa powstała w 2013 roku musi na własnym torze triumfować z OS INFORNET.eu Omega Ostrów oraz na wyjeździe wygrać z ULKS-em Mustang Żołędowo.

Okazję na punkty zespół prowadzony przez Arkadiusza Dudka widział w dwumeczu z Drwęcą Kaszczorek. I tu jednak nie udało się zdobyć kolejnych punktów do ligowej tabeli – Takiego obrotu sprawy się spodziewaliśmy, ale mieliśmy nadzieję, że uda nam się wygrać mecz rewanżowy w Poczesnej. Po naszej stronie zabrakło Sławomira Pawliczka, chociaż goście też nie mieli kilku ważnych zawodników – komentuje Deska.

Przed pocześnianami dwa jakże trudne spotkania. Najpierw 20 czerwca na własnym torze podejmą ostrowian, a następnie 4 lipca udadzą się do Żołędowa. Jakie nastroje panują w zespole przed tymi pojedynkami? – Z Bażantami” mamy apetyt na wygraną. Ale wiemy, że będzie to kolejny ciężki mecz dla nas. Pojedziemy jeszcze do Żołędowa, zdajemy sobie sprawę jak mocna jest to drużyna, ale na pewno damy z siebie wszystko i postaramy się o wygraną – przekazuje zawodnik PKS-u Victoria.

W tegorocznych rozgrywkach Jakub Deska w 21 biegach zdobył 47 punktów i bonus. Daje mu to średnią biegopunktową na poziomie 2,286, co plasuje częstochowianina na 60. pozycji w indywidualnej klasyfikacji CS Superligi. Jak sam główny zainteresowany ocenia sezon 2021 w swoim wykonaniu? – Myślę, że jest całkiem dobry. Oczywiście zawsze mogło być lepiej. Teraz muszę się skoncentrować na dwóch najbliższych spotkaniach, aby w nich zaprezentować pełnię swoich możliwości – kwituje wychowanek Lwów Avia.

źródło: inf. własna

Zobacz również